Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Kampaania „Targalt internetis“ juhib tähelepanu noorte internetikasutusele

Homme, 1. veebruaril algab Tiigrihüppe Sihtasutuse eestvedamisel kahenädalane laste ja noorte turvalist internetikasutust edendav kampaania „Targalt internetis“.

„Juba aastaid on üle maailma tähistatud 8. veebruaril Turvalise interneti päeva. Sel aastal keskendume Eestis 8-14. aastaste noorte teadlikkuse suurendamisele ohuolukordadest suhtlusvõrgustikes ja muu virtuaalse meelelahutusega tegelemisel,“ sõnas Tiigrihüppe Sihtasutuse Internetiturvalisuse projektijuht Ilvi Pere ning lisas, et muuhulgas juhitakse tähelepanu ka tasakaalu leidmisele veebivälise ja veebielu vahel.

Toreda uue lähenemisena tõi Pere välja näiteks noortele hariva veebiviktoriini tegemise, mille läbinutele on kingituseks eesti muusikute ainulaadsed mobiilihelinad. Oma hääle teadlikuma internetikasutuse propageerimiseks on andnud Birgit Õigemeel, Cool D, Ines, Tanja Mihhailova ja Tanel Padar.

Samuti toimub 8. veebruaril Turvalise interneti päeva konverents, kuhu on oodatud kõik õpetajad ja teised lastega töötavad inimesed. Konverents kannab rahvusvahelist turvalise interneti päeva juhtmõtet: „See on rohkem kui mäng, see on Sinu elu!“. Peaesineja on Catherine J.Cummings ( International Center of Missing&Exploited Children, USA).

Kampaaniainfot ning internetiturvalisuse alaseid materjale nii lastele, lastevanematele ja õpetajatele koondab veebileht www.targaltinternetis.ee.
Aasta jooksul korraldatakse projekti Targalt internetis raames õpitubasid koolides nii eesti kui vene keeles.
Gümnaasiumiõpilastelt oodatakse töid “Targalt internetis” õppematerjalide konkursile, mille peaauhind on reis kogu klassiga Heureka teaduskeskusesse Helsingis.

Lisainfo kampaania kohta ning registreerumine Turvalise interneti päeva konverentsile veebilehel www.targaltinternetis.ee.

Projekt„Targalt internetis“ on Euroopa Komisjoni programmi "Turvalisem internet" osa. Programmiga on liitunud 30 Euroopa Liidu liikmesriiki. Eestis viivad projekti ellu MTÜ Lastekaitse Liit, Tiigrihüppe Sihtasutus, Politsei-ja Piirivalveamet, Sotsiaalministeerium ja MTÜ Eesti Abikeskused.

Lisainfo:
Ilvi Pere
Tiigrihüppe Sihtasutus
Internetiturvalisuse projektijuht
53034191
ilvi@tiigrihype.ee

Teema: CERT, Küberturve

Lisatud 31.01.2011

Tagasi lehele "Uudised"