Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

MKM pressiteade: Kaks Eesti projekti valiti 40 maailma parima e-teenuse hulka

Täna valis World Summit Awardi (WSA) rahvusvaheline žürii 40 maailma parima e-teenuse hulka Eestist pärit elektroonilise piirijärjekorra haldamise süsteemi GoSwifti ja rahvusvaheliste maksete ja valuutavahetuse teenust pakkuva TransferWise'i. Võitjaid autasustatakse oktoobris Sri Lankal toimuval WSA Global Congressil.

GoSwift logoGoSwift on elektrooniline piirijärjekorra haldamise süsteem, mis võimaldab mootorsõidukite juhtidel füüsiliselt järjekorras seismise asemel oodata oma piirijärjekorda virtuaalselt ning see on täna kasutusel Eestis, Venemaal ja Leedus.

TransferWise logoTransferWise pakub ainulaadset odavat ja kiiret rahvusvaheliste maksete ja valuutavahetuse teenust, millele ei rakendata suuri ülekandetasusid. Selleks kasutatakse crowdsourcing põhimõtet. Teenus valiti ka Eesti parimaks e-teenuseks aastal 2013.

Žürii Eesti esindaja Mihkel Tikk tõi välja, et konkursil osalevate projektide tase on tõusnud iga korraga. „Maailmas luukase iga päev häid e-lahendusi, mida nii kasutajamugavuse kui ka tehnilise külje poolest teistele eeskujuks seada. WSA žürii töö aitab selliseid rakendusi põhjalikumalt analüüsida ja parimaid lahendusi kõlavalt esile tuua. Eesti esindajana oleksin muidugi lootnud tipus rohkem meie lahendusi näha – järgmistel aastatel soovitaksin siinsetel WSA konkursil osalejatel muuhulgas esitusmaterjalid paremini läbi mõelda ja löövamalt teostada,“ lisas Tikk.

Sel nädalal valisid Tallinnas ÜRO egiidi all rahvusvahelised tippspetsialistid välja 40 maailma parimat e-teenust. 461 e-teenuse seas kandideeris parima tiitlile kokku seitse Eesti projekti ja teenust: E-piirijärjekorra süsteem GoSwift, ProgeTiiger, TipTheAuthors.com, Veebimäng Ennemuistne, Eesti Ekspressi digiväljaanne, TransferWise ning Lairibavõrk EstWin.

Eesti teenused on ka varasematel aastatel konkursil edukalt osalenud ning suurima tunnustuse on saanud majandusaasta aruannete elektroonilise esitamise keskkond, mille WSA tunnistas viimase kümne aasta maailma parimaks e-riigi lahenduseks.

World Summit Award (WSA) konkurss toimub iga kahe aasta tagant ning e-lahendusi hinnatakse kaheksas kategoorias: e-valitsemine, e-õpe ja teadus, e-meelelahutus, e-kultuur ja turism, e-meedia, e-äri, e-kaasamine, e-tervis ja keskkond.

Lõplik nimekiri 40 parima e-lahendusega on World Summit Awardi kodulehel.

WSA delegatsiooni kutsus Eestisse Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ning žürii kohtumine sai teoks Riigi Infosüsteemi Ameti, Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu ning Registrite ja Infosüsteemide Keskuse koostöös. Üritus toimus EL struktuurifondide programmi "Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine" raames ja Euroopa Regionaalarengu Fondi rahastusel.

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi pressiteade
1. september 2013

Täiendatud 18. septembril, lisatud info samuti 40 projekti hulka valitud TransferWise'i kohta

Teema: Infoühiskonna teadlikkus

Lisatud 02.09.2013

Tagasi lehele "Uudised"