Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

IT-teemalist teadlikkust soovib tõsta 54 projekti

Riigi Infosüsteemide Arenduskeskuses (RIA) lõppes 10. augusti südaööl taotluste vastuvõtt IT-teemalise teadlikkuse tõstmise taotlusvooru. Kokku laekus 54 projekti kogumaksumusega 103 miljonit krooni.

Vooru eesmärk on anda inimestele oskusi e-teenuste kasutamiseks ja tõsta arvutikasutajate teadlikkust internetis pesitsevatest ohtudest. Taotlusvooru laekus 54 projekti 46 taotlejalt. Projektide üldmaksumus on 103 miljonit krooni, millest 11 miljonit krooni on taotlejate omaosalus, seega soovitakse toetusi 92 miljoni krooni ulatuses. Taotlusvooru eelarve on 18 miljonit krooni ja ühe projekti maksimaalne maksumus neli miljonit krooni.

Struktuuritoetuste osakonna juhataja Jaak Liiviku sõnul algab järgmisel nädalal hindamise protsess. „Kõik taotlejad on tõsiselt vaeva näinud ja konkurents on ääretult tihe. Kõigepealt hindab RIA taotluste vastavust nõuetele ja küsib vajatudusel taotlejatelt lisainfot. Seejärel reastab Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi komisjon projektid ja otsustatakse toetuse saajad“, selgitas Liivik.

Vooru sai esitada projekte, mis tõstavad inimeste teadmisi ja oskusi riigi- ja erasektori e-lahenduste kasutamisel ning õpetavad, kuidas internetis turvaliselt käituda. Taotlusvooru tegevuste sihtgrupp on eelkõige noored ning neid mõjutavad täiskasvanud. Oodati ka e-lahenduste pakkujate oskusi tõstvaid projekte, et muuta e-lahendused lihtsamaks, kasutajakesksemaks ja turvalisemaks. Samuti võis esitada taotlusi eestikeelse vabatarkva arendamiseks ning erivajadustega inimeste võimaluste avardamiseks infoühiskonnas.

Toetusi said taotleda mittetulundusühingud ja sihtasutused, kohalikud omavalitsused ja kohalike omavalitsuste liidud, avalik-õiguslikud juriidilised isikud, põhiseaduslikud institutsioonid ning valitsusasutused ja nende hallatavad asutused.

Eeltaotluse rahuldamise otsus tagab projekti elluviimiseks taotletud summa broneerimise. Seejärel viib taotleja läbi hanked ja esitab RIAle täistaotluse. Taotlusvooru rahastab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond.

Teema: Struktuuritoetused

Lisatud 12.08.2010

Tagasi lehele "Uudised"