Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

IT-arhitekt tutvustas Valge Maja tehnoloogiadirektorile Eesti e-riiki

Grupp inimesi ruumis, keskel seisavad Andres Kütt ja Megan Smith

Eesti IT-arhitekt Andres Kütt tutvustas Washingtonis Valge Maja tehnoloogiadirektorile Megan Smithile Eesti e-riigi toimimist ja lahendusi.

Kütt ja Riigi Infosüsteemi Ameti rahvusvaheliste suhete juht Liina Areng tutvustasid Smithi meeskonnale ka Eesti e-riigi platvormi ülesehitust ja toimimispõhimõtteid ning arutati kahe riigi koostöövõimalusi.

Andres Küti hinnangul on USA oma mastaapsust arvestades viimasel ajal oma e-riigi arenguks palju ära teinud ning nende lähenemisest sarnastele probleemidele on ka meil palju õppida.

Smith nentis, et Eesti edu e-riigi ülesehitamisel on muljetavaldav ning Eesti nutikad lahendused riigi ja kodaniku vahelise suhtlemise hõlbustamiseks on USAle suureks eeskujuks.

Kütt esines loenguga Eesti digitaalse ökosüsteemi arengust Washingtoni mõjukas mõttekojas CSIS (Center for Strategic and International Studies). Esinemise salvestust on võimalik vaadata siit: http://csis.org/event/evolution-estonian-digital-ecosytem.

Kütt ja Areng räägivad Eesti e-riigist ka kohtumistel George Masoni ülikoolis ja USA välispoliitika instituudis. Lisaks on neil kavas mitmeid kahepoolseid kohtumisi USA valitsusasutustes ning Maailmapangas ja Ameerika Riikide Organisatsioonis.

Teema: RIA

Lisatud 12.06.2015

Tagasi lehele "Uudised"