Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Infosüsteem lihtsustab struktuuritoetuse taotlemist

Juulikuus valmis RIAs infosüsteem, mis hõlbustab infoühiskonna arendusprojektidele struktuuritoetuste taotlemist, projektide läbi viimist ja aruandlust.

„Soovime elektroonilise süsteemiga lihtsustada toetuse taotlemist ja vähendada bürokraatiat, seda enam, et erinevalt eelmisest perioodist on taotlejate ring seekord oluliselt laiem. Nüüd saavad riigi ja kohalike omavalitsuste kõrval taotlusi küsida ka mittetulundusühingud ja sihtasutused,“ selgitab RIA valdkonnajuht Geroli Peedu.

Struktuuritoetuse infosüsteemi saab siseneda riigiportaalist eesti.ee, see eeldab kasutaja autentimist ID-kaardi, mobiil-ID või pankade kaudu. Lisaks vajab kasutaja infosüsteemi kasutamise õigust, mille saab anda kas asutuse haldur või RIA kasutajatugi. Kogu taotluste menetlemine kuni rahastamisotsuseni käib samuti süsteemi abil.

Edasi ei olegi muud kui täita valitud vooru all nõutud väljad. Kasutaja saab vahepeal töö katkestada ja sobival hetkel jätkata - süsteem salvestab tehtud muudatused. Samuti saab mugavalt, otse süsteemist, saata taotlusega seotud küsimusi, mis hoiab taotlusega seotud info ilusti ühes kohas koos.

Kui kasutaja on veendunud, et taotlus on esitamiseks valmis, peab ta selle endale salvestama ja digitaalselt või paberkandjal allkirjastama. See on täna ainus samm, mis tuleb süsteemist väljaspool teha. Tulevikus on planeeritud ka täisdigitaalne taotlemine, siis saab kasutaja deklaratsiooni otse süsteemist edastada.

RIA struktuurifondide osakonna juhataja Jaak Liiviku sõnul on sel aastal kavas välja kuulutada viis avatud taotlusvooru Eesti infoühiskonna arendamiseks. „Kokku toetame arendusi 200 miljoni krooni eest. Tänaseks on käimas juba kaks avatud taotlusvooru, süsteemi on kasutanud üle 20 asutuse.“

Struktuuritoetuste taotlemise süsteem loodi EL rahade abil. Euroopa Liidu struktuuritoetused on eraldatud Eestile selleks, et toetada majanduse arengut ning vähendada arenguerinevusi Euroopa regioonide vahel.

Süsteemi ülevaatlik interaktiivne juhend

RIA kasutajatugi: help at ria dot ee

 

Teema: Riigiportaal, Struktuuritoetused

Lisatud 07.08.2008

Tagasi lehele "Uudised"