Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Infopäev „24h avatud riik – teabe avalikustamine internetis"

Homme, 8. detsembril toimub Viru Konverentsikeskuses infopäev „24h avatud riik – teabe avalikustamine internetis“. Päeva eesmärk on juhtida tähelepanu riigiasutuste võimalustele ning kohustustele teabe avalikustamisel.

RIA asedirektor Kalle Arula sõnul muutub teabe avalikustamine interneti-ajastul järjest olulisemaks. „Asutused koguvad inimeste kohta järjest rohkem teavet ning iga Eesti elanik peab teada saama, millist infot riik tema kohta kogub. Nagu eelmise nädala pensioniosakute andmelekke intsident näitas, on teabe avalikustamisel ka teine külg – kohustus seda turvaliselt hoida. Infopäeval arutleme, kuidas mõlemat kohustust võimalikult hästi täita.“

„Välisriikide avaliku teabe järelevalveasutustega suheldes võime öelda, et meie avaliku teabe seadus on üks eesrindlikumaid maailmas. Küll aga lonkab seaduse täitmine. Asutuste rakenduspraktika on ebaühtlane. Eesti avaliku sektori võrguteave on kirjum kui mõnel suurriigil,“ selgitab AKI peadirektor Viljar Peep.

Infopäeval räägitakse asutuste võrgulehtede rollist info jagamisel ning nõuetest dokumendiregistritele. Samuti antakse nõuandeid võrgulehtede loomisel ja antakse ülevaade kohalike omavalitsuste teenusportaalist ja riigi teabeväravast eesti.ee.

Päeva juhib Ülle Madise, Tallinna Tehnikaülikooli avaliku õiguse professor. Korraldab Euroopa Liidu struktuurifondide programm „Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine“ koostöös Andmekaitseinspektsiooni, Riigi Infosüsteemide Arenduskeskuse ning Siseministeeriumiga. Infopäeva aitab läbi viia Tallinna Arvutikool OÜ.

Lisainfo:
Katrin Pärgmäe
Riigi Infosüsteemide Arenduskeskus
Kommunikatsioonijuht
+3726630233
+37256623823

Elsa Neeme
Andmekaitse Inspektsioon
avalike suhete nõunik
tel 6 27 41 43
GSM 53 315 798

Teema: Infoühiskonna teadlikkus, RIA

Lisatud 12.02.2012

Tagasi lehele "Uudised"