Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Ideekonkursi võitis mobiil-ID autentimine riigiportaali kaudu

Riigiportaali eesti.ee ideekonkursi ja tahvelarvuti iPadi võitis Politsei- ja piirivalveameti töötaja Maiko Mõtsar Põlvamaalt. Tema hinnangul võiks eesti.ee tulla appi turvalist autentimist vajavatele veebilehtedele ning pakkuda neile mobiil-ID vahendusel autentimisteenust.

Viieliikmelise žürii hinnangul muudaks võiduidee paljude veebilehtede elu e-riigis lihtsamaks. 29-aastase Mõtsari kinnitusel on palju lehekülgi, kus ei saa autentimiseks kasutada mobiil-ID teenust ning pangalink maksab veebilehehaldajale raha. "Miks ei võiks eesti.ee seda enda peale võtta, et tekiks n-ö eesti.ee mobiil-ID lingi teenus, kus saab sisse logida ning kasutaja suunatakse siis algsele lehele tagasi," pakkus Mõtsar.

Riigiportaali osakonna juhataja Mihkel Tikku kinnitusel on idee huvitav. "Kindlasti uurime võimalusi selle ära tegemiseks. Samas seab teatud piirid asjaolu, et mobiil-ID vahendusel autentimine on tasuline teenus. Me peame leidma võimaluse koostööks mobiilioperaatorite ja Sertifitseerimiskeskuse vahel," kinnitas Tikk.

"Idee on huvitav ja kasulik selle poolest, et välja on pakutud taaskordse "võimaldaja" loomine. Eesti e-riigi arendus on paljuski seisnenud just võimaluste loomises, nii et siinne ettepanek sobib ilusti ja on oluline järgmine samm sel teel," leidis Riigikantselei info- ja kommunikatioonitehnoloogia nõunik Siim Sikkut.

"Mobiil-ID on väga lahe tehnoloogia ja kui selline riigi pakutav tasuta sisselogimisplatvorm on võimalik, siis võib-olla teeb see paljude veebilehtede pidajate elu tõepoolest lihtsamaks," sõnas ajakirja Digi peatoimetaja Henrik Roonemaa.

Paremuselt teine idee kuulus Allan Poolale, kes pakkus, et riik peaks n-ö taustal pakkuma võimalikult palju teenuseid, mis ei nõua kasutaja otsest sekkumist. Ideed näitlikustas ta lapse sünni põhjal loodud kasutuslooga. 

Kolmanda koha vääriliseks hindas žürii Gerly Ottenderi ideede kogumit, milles oli välja toodud mitmeid pisemaid ja väga praktilisi ettepanekuid nagu näiteks vanemahüvitise lõpukuupäeva näitamine, Tallinna lasteaiakoha taotluse esitamine jne.

Viieliikmelise žürii koosseisu kuulusid Riigikantselei info- ja kommunikatioonitehnoloogia nõunik Siim Sikkut, ajakirja Digi peatoimetaja Henrik Roonemaa, Riigikogu liige ja IT-ettevõtja Andrei Korobeinik, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi infoühiskonna teenuste arendusosakonna nõunik Janek Rozov ja riigiportaali eesti.ee sisujuht Aarne Seppel. Kokku esitati konkursile 20 ideed.

Eesti.ee teavitustegevusi viiakse läbi Euroopa Liidu struktuurivahendite programmist "Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine" ja rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist.

Eesti.ee ideekonkursi võitja Maiko Mõtsar

Pildil: Riigiportaali eesti.ee ideekonkursi võitja Maiko Mõtsar ja riigiportaali osakonna juhataja Mihkel Tikk.
 

Lisainfo: 
Aarne Seppel
eesti.ee sisujuht
Riigi Infosüsteemi Amet
6630234 / 5037987
aarne.seppel@ria.ee
skype: aarne.seppel
www.eesti.ee

Teema: Infoühiskonna teadlikkus, Riigiportaal

Lisatud 12.06.2012

Tagasi lehele "Uudised"