Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Avaldatud on ID-tarkvara versioon 3.11

Eile avaldati ID-tarkvara versioon 3.11. Tegu on korralise hooldusreliisiga, kus on tehtud mitmeid parendusi ja täiendusi.

Allkirjastamine Soome, Läti ja Leedu ID-kaartidega on oluliselt lihtsustunud: varasemates versioonides tuli teha keerukaid seadistusi, nüüd täiendavaid häälestusi ei vajata. Ka veebis allkirjastamise komponendid sisaldavad nüüdsest naaberriikide ID-kaartide tuge, see võimaldab e-teenuste omanikel pakkuda allkirjastamise funktsiooni ka Soome, Läti ning Leedu ID-kaartide omanikele.

Lisatud on operatsioonisüsteemide Windows 10 ja Ubuntu 15.04 tugi. Windows 10 kasutajad peavad silmas pidama, et uuel veebilehitsejal Edge puudub ID-kaardiga allkirjastamise tugi. Microsoft on planeerinud luua vajaliku kiipkaardi liidese käesoleva aasta jooksul. 

Kasutaja jaoks on mugavamaks tehtud DigiDoc3 käivitus ja sertifikaatide usaldusnimekirja (TSL) laadimine. Nüüdsest saab kasutaja ka ise seadistada, kas mobiil-ID kasutamisel jäetakse telefoninumber ja isikukood meelde või mitte. Lisaks on parandatud Mac OS X kasutajaid häirinud viga, mis tekkis DigiDoc3 kliendist digiallkirjastatud konteineri meilile saatmisel.

Täielik nimekiri uuendatud lõppkasutaja komponentidest ja muudatustest: http://www.id.ee/index.php?id=33993#3.11

Arendajate jaoks on uuenenud libdigidocpp ja jdigidoc teegid, lisainfo:

ID-tarkvara ver 3.11 toetab operatsioonisüsteeme:

  • Windows 7 SP1; 8 ja 8.1 ning 10
  • Mac OS X 10.8, 10.9 ja 10.10
  • Ubuntu 14.04 LTS ja 15.04
  • Windows Server 2008 R2 ja 2012

Veebilehitsejatest on toetatud:

  • Windowsil: Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome;
  • Mac OS X-il: Mozilla Firefox, Safari, Google Chrome;
  • Linuxil: Mozilla Firefox, Google Chrome.

ID-tarkvara kõige uuem versioon on kättesaadav aadressilt installer.id.ee. Mac OS X kasutajad leiavad kõige uuema DigiDoc3 kliendi App Store’ist.

Tarkvara arendamist rahastas Euroopa Regionaalarengu Fond.

Teema: PKI

Lisatud 14.08.2015

Tagasi lehele "Uudised"