Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

ID-kaardi tarkvara valmib hilinemisega

Eelmisel aastal kuulutas RIA välja hanke uue ID-kaardi tarkvara loomiseks, mis lubab ID-kaardiga autentida ja digiallkirja anda lisaks Windowsi kasutajatele ka Mac'i ning Linuxi omanikel. Esimeste plaanide järgi oli tarkvara oodata suveks.

RIA valdkonnajuht Hannes Linno selgitab: „Nagu IT- arenduste puhul vahel juhtub, on suvi tulnud ja läinud, kuid uus tarkvara on veel testimisel. Alustuseks tahan siiralt Maci-Linuxi kasutajate ees vabandada. Me kasutame RIAs samuti erinevaid operatsioonisüsteeme ning teame, kui kaua on seda tarkvara oodatud ja millist frustratsiooni hilinemine tekitab. Veidi parem uudis on see, et 14. septembril anname tarkvara viimast korda partneritele proovida ning oktoobri alguses peab ID-kaardi tarkvara olema testitud ja valmis.“

Tarkvara arendaja OÜ Smartlink juhatuse liige Peeter Pappel räägib hilinemise tagamaid: „Esiteks  tuleb tunnistada, et projekt on kõigile osalistele kujunenud keerukamaks, kui alguses ennustasime. Teiseks oleme tarkvara turvalisusele mõeldes osade etappide arendusele kavandatust suuremat tähelepanu pööranud. Selleks, et tarkvara võimalikult kiiresti valmis saaks, oleme kaasanud täiendavaid arendajaid. Praeguseks on tarkvara seisus, et ta töötab, kuid tegeleme iluvigade parandamise ja testimisega“sõnas Pappel.

Testimisel oleva versiooni saab alla siit.

ID-kaardi tarkvara valmimist rahastatakse SF investeeringute kavast.

Teema: PKI

Lisatud 28.08.2009

Tagasi lehele "Uudised"