Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

ID-kaardi tarkvara uuenes

Täna avalikustas RIA ID-kaardi tarkvara uue versiooni, millel on mitme kaardi samaaegse kasutamise võimalus ja pinpad lugejate tugi.

ID-kaart on kõige turvalisem autentimisvahend, kui seda turvaliselt kasutada. Enamus tänapäevastest rünnakutest leiab aset arvuti operatsioonisüsteemi kaudu. Pinpad ehk numbristikuga kaardilugeja on tavalise kaardilugejaga võrreldes turvalisuse järgmine aste, kuna PIN-kood sisestatakse otse kaardilugejal ja see ei jõua operatsioonisüsteemi. Loomulikult tuleb turvaliselt hoida ka oma arvutit - alati peavad olema uuendatud operatsioonisüsteemi turvapaigad ja viirusetõrje.

Uuenenud tarkvaral loodi tugi järgmistele pinpad lugejatele:
SCM SPR 532 (USB PIN sõrmistikuga)
Omnikey CardMan 3621 (USB PIN sõrmistikuga)
Omnikey CardMan 3821 (USB PIN sõrmistikuga ja ekraaniga)

Mitme kaardi kasutamise võimalus on oluline näiteks klienditeenindustes, kus pidevalt on kasutuses teenindaja ID-kaart ja lisaks toimivad klientide ID-kaardid kliendikaardina.

ID-kaardi tarkvara arendab Riigi Infosüsteemide Arenduskeskuse tellimusel AS Sertifitseerimiskeskus, tarkvara uue versiooni saab alla laadida siit: https://installer.id.ee/ Tarkvara valmis EL Regionaalarengu Fondi toel.

Illustratiivne pilt pinpadiga kaardilugejatest (.jpg, 493 KB) (ei ole täpselt ülal nimetatud kolm mudelit).
 

Teema: PKI

Lisatud 10.05.2011

Tagasi lehele "Uudised"