Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

ID-kaardi tarkvara testimiseks

RIA on ID-kaardi ja digitaalallkirja baastarkvara arendamisel jõudnud etapini, kus teadlikumatel arvutikasutajatel on võimalus oma sõna sekka öelda ning testida, mida seni tehtud on.

Täna on olemas ID-kaardi draiverite testversioonid Linuxile, Macile ja Windowsile, välja arvatud Vista. Nende lähtekood on alla laetav aadressilt https://id.eesti.ee. Samas keskkonnas on olemas ka bug tracker, mille kaudu saab arendajat teavitada leitud probleemidest. 

Lisaks draiveritele on olemas ka ID-kaardi utiliit, mis toob Linuxi kasutajatele võimaluse graafiliste komponentide kaudu oma PIN koode muuta ning "kaarti hallata". ID-kaardi utiliidi kasutajaliides on ümber tegemisel, seal esinevaid vigu ei ole täna mõtet arendajale edastada.

Järgmistel nädalatel lisandub ka uuema välimusega utiliit, kaugel ei ole ka teiste komponentide (digidoc, veebis allkirjastamine, jne) valmimine. Suuremate muudatuse puhul saadame eraldi teated välja, väiksematel muudatustel saavad kasutajad ise arenduskeskonnas https://id.eesti.ee silma peal hoida.

Tegemist on vaid teadjamale arvutikasutajale suunatud materjalidega, mille stabiilsusele ning töövõimele garantiid anda ei saa.

Teema: PKI

Lisatud 11.02.2009

Tagasi lehele "Uudised"