Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

ID-kaardi tarkvara disainikonkursi võitis ADM

ID-kaardi tarkvara disainkonkursile laekus 47 tööd 30 autorilt. Žürii tunnistas parimaks digitaalmeedia agentuuri ADM loodud lahenduse.

Disainikonkursi proovitööks tuli teha kujundus ID-kaardi utiliidile, mille abil saab kasutaja oma ID kaarti hallata. Tarkvara arendaja Smartlink sõlmib võitjaga lepingu kogu ID-kaardi baastarkvara disainimiseks, lisaks on auhinnaks 10 000-kroonine rahaline preemia. Teise koha saavutas Anu Kritsmann, keda premeeritakse 5000 krooniga.

RIA valdkonnajuht Hannes Linno sõnul on konkursil osalenute panus ka edaspidi oodatud. „Konkursil pidime välja valima ühe võitja, kuid ID kaardi tarkvarale tuleb skin'ide ehk kujundusmallide lisamise võimalus, kuhu ootame ka teiste konkursil osalenute lahendusi.“.

Tarkvara arendaja OÜ Smartlink juhatuse liikme Peeter Pappeli sõnul käib hetkel ID-kaardi tarkvara viimistlemine, laiema avalikkuse testimisfaasi jõutakse mais.

Uut ID-kaardi baastarkvara on kaua oodanud just Maci ja Linuxi kasutajad. „Siiani on ID-kaardi ametlik tarkvara töötanud vaid Microsofti tarkvaraga. Juuni keskpaigaks on valmis uus tarkvara, mis lubab autentimist ja digitaalset allkirjastamist ka vähemlevinud operatsioonisüsteemide ja brauseritega“, sõnas Linno.

ID-kaardi tarkvara alfaversiooniga saab tutvuda: https://id.eesti.ee.
Võidutöö kavand (.jpg, 115 KB). Kindlasti tuleb lõplikus versioonis nii värvikava muudatusi kui muid pisiparandusi.

Teema: PKI

Lisatud 02.04.2009

Tagasi lehele "Uudised"