Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

ID-kaardi tarkvara arendab AS Sertifitseerimiskeskus

23. juulil sõlmisid Riigi Infosüsteemide Arenduskeskus (RIA) ja AS Sertifitseerimiskeskus (SK) lepingu, mille järgi jätkab ID-kaardi tarkvara arendamist Sertifitseerimiskeskus.

RIA direktor Epp Joab avaldas heameelt, et ID-kaardi tarkvara arendamine jätkub. „Tegemist on kõige turvalisema autentimisvahendiga Euroopas ja enne tarkvara kasutusse andmist peame olema kindlad, et see on kvaliteetne. Usume, et Sertifitseerimiskeskuse abiga valmib kasutajasõbralik ja turvaline tarkvara.“

SK direktor Kalev Pihli sõnul on Sertifitseerimiskeskus ID-kaardi temaatikaga juba aastaid tegelenud. „Meil on hea meel, et RIA tunnustab meie kompetentsi ning usaldab tarkvaraarendusega jätkamise just meile. Töö on sisuliselt keeruline ja väljakutset pakkuv nii SK meeskonnale kui partneritele, samas olen kindel, et kasutajatele tulemus meeldib. Oktoobrikuus saavad Linuxi ja Maci kasutajad lõpuks endale töötava versiooni ID-kaardi tarkvarast.“

Lepingu kogumaksumus koos käibemaksuga on 7,5 miljonit krooni. Leping hõlmab arendustööde jätkamist sealt, kus eelmine arendaja pooleli jäi ning hooldusperioodi.

Tarkavara luuakse Windowsi ja Maci erinevatele versioonidele ja Linuxi kolmele enamlevinud distributsioonile. Linuxi ja Maci tarkvara valmib käesoleva aasta oktoobris, uus ID-kaardi tarkvara Windowsile järgmise aasta jaanuariks. Lisaks kuulub lepingu juurde kaheaastane tarkvara hooldusperiood, mis tagab, et ID-kaardi tarkvara töötab ka veebilehitsejate ja operatsioonisüsteemide uuenduste korral.

Teema: PKI, RIA

Lisatud 27.07.2010

Tagasi lehele "Uudised"