Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

ID-kaardi kauguuendamises võib esineda tõrkeid

Alates eilsest on kodust sertifikaatide uuendajate arv märgatavalt tõusnud. Süsteemi ülekoormuse tõttu võib mõnel juhul uuendamine alguses tõrkuda või ebaõnnestuda. 

Kui tekib veateade, siis tasuks 10–15 minuti pärast uuesti proovida. Kui rakenduse veateade suunab Politsei- ja Piirivalveameti teenindusse, siis ei saa kaarti koduse rakenduse kaudu enam uuendada. Pärast 1. juulit ei saa kaartidel uuendusi teha ka PPA teenindustes, mistõttu tuleb kõigil, kelle kaart uuendamist vajab, see 1. juuliks ära teha.

Kauguuendamise võimalus kaob ainult nende ID-kaartide puhul, mis on välja antud enne 2014. aasta oktoobri keskpaika. Nii füüsiline kaart kui ka selle sertifikaadid jäävad kehtima ka pärast 1. juulit. Sellega saab endiselt teha isikutuvastamise toiminguid ja anda digiallkirja, kuid uuendamata sertifikaadid võivad kaasa tuua tõrkeid osade e-teenuste kasutamisel. 

RIA-le teadaolevalt võib Google piirata nõrgema krüptograafiaga sertifikaatide kasutust juba septembrist. See tähendab seda, et e-teenustesse ei ole võimalik sisse logida kasutades internetilehitsejat Google Chrome.

Kui ID-kaart on välja antud 2014. aasta oktoobri keskpaigast kuni 2016. aasta märtsini, saab sellel asuvaid seritifikaate kauguuendada ka edaspidi.

Kauguuendamisest loe pikemalt ka www.id.ee.

Teema: PKI

Lisatud 27.06.2017

Tagasi lehele "Uudised"