Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

ID-kaardi e-kasutajate arv on aastaga enam kui kahekordistunud

Aastaga on ID-kaardi elektrooniliste funktsioonide – isikutuvastuse ja digiallkirjastamise – kasutajate arv suurenenud enam kui kaks korda, kasvades enam kui 30 000 inimese võrra. Täna kasutab ID-kaarti elektrooniliselt ca 60 000 inimest, sealhulgas on digiallkirja andnud üle 57 000 inimese. Maikuu alguses turule jõudnud Mobiil-ID-d kasutab juba ligi 600 inimest.

“Aasta tagasi, kui käivitasime Arvutikaitse 2009 algatuse, oli Eestis ca 25 000 inimest, kes kasutasid ID-kaardi elektroonilisi funktsioone. Täna on neid inimesi üle 60 000. Põhjuseid on siin mitmeid. Lisandunud on uusi populaarseid kasutusvõimalusi: näiteks asutatakse ID-kaardi abil kahe tunniga juba neljandik uutest ettevõtetest, märtsis osutus üle ootuste populaarseks e-hääletamine. Teenusepakkujate, eriti pankade eestvedamisel ja üldise turvateadlikkuse suurenemise mõjul teadvustavad inimesed üha enam ID-kaardi mugavust ja turvalisust elektroonilise suhtlusvahendina. Lisaks on selle aasta jooksul juba jõudnud Arvutikaitse 2009 raames Eesti turule varasemast kuni kolm korda odavamad ID-kaardi lugejad,” ütles Vaata Maailma Sihtasutuse nõukogu esimees Andres Käärik.

“Aastaga on uuenenud ka ID-kaardi kasutamiseks vajalik tarkvara, muutudes oluliselt kasutajasõbralikumaks. Veebist saab iga huviline ID-kaardi ja Mobiil-ID kasutamiseks vajalikud õpetused nii eesti kui vene keeles,” lisas Käärik. “Tõenäoliselt jõuame 100 000 ID-kaardi ja Mobiil-ID kasutajani veel enne käesoleva aasta lõppu,” prognoosis Käärik.

Eestis on kasutuses ligi 1 miljon ID-kaarti, seega on kaart pea igal täisealisel kodanikul ning kõigil elamisloa alusel Eestis elavatel välismaalastel. ID-kaardiga on kõige turvalisem kasutada mitmesuguseid e-teenuseid, nt internetipanku, e-Kooli, e-teenindusi jms. Samuti saab ID-kaardiga anda omakäelise allkirjaga võrdväärset digiallkirja.

23. mail 2006 sündinud Arvutikaitse 2009 algatus on Vaata Maailma Sihtasutuse peamiste rahastajate (Hansapank, SEB Eesti Ühispank, EMT ja Elion) ja Eesti Vabariigi ühine ettevõtmine arvutikasutuse turvalisemaks muutmiseks. Kolme aasta jooksul rahastavad osapooled Arvutikaitse 2009 algatust 60 miljoni Eesti krooniga. Arvutikaitse 2009 eesmärk on jõuda 400 000 ID-kaardi ja Mobiil-ID kasutajani aastal 2009.

Eelmisel neljapäeval, 17. mail valis Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit Arvutikaitse 2009 algatuse “Aasta tegu 2006” tiitli saajaks. Mobiil-ID teenus pälvis “Aasta idee 2006” tiitli.

Teema: PKI

Lisatud 23.05.2007

Tagasi lehele "Uudised"