Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

ICA aastakonverents Tallinnas

15.09.2003

Sel nädalal tulevad Tallinnas kokku 26 riigi valitsuse infotehnoloogiajuhid. Rahvusvaheline riigihalduse infotehnoloogia nõukogu (ICA) on valinud oma 37. aastakonverentsi korraldajamaaks Eesti, avaldades sellega tunnustust Eesti saavutustele infotehnoloogia rakendamisel avalikus sektoris. Eelmine aastakonverents peeti Singapuris.

ICA on ülemaailmne organisatsioon, mis ühendab paljude riikide informaatika arendamise ja infosüsteemide töö korraldamise eest vastutavaid riigiasutusi. Selle liikmeteks on enamik juhtivaid tööstusriike. ICA ei püüdle kiirele laienemisele, vaid selekteerib arvukaid liituda soovijaid selle järgi, milline on nende tegelik potentsiaal kaasa rääkida infopoliitika arendamisel ning infotehnoloogia rakendamisel. Eesti on üks väheseid Kesk- ja Ida-Euroopa maid, mis on saanud selle organisatsiooni täisliikme staatuse.

Tallinnas peetava konverentsi avab majandus- ja kommunikatsiooniminister Meelis Atonen. Konverentsi keskne teema on reaalajas toimiv valitsus, mis peaks efektiivselt ja kõigi olemasolevate infokanalite kaudu pakkuma kodanikele vajalikke teenuseid. Lisaks ettekannetele maailma juhtivatelt avaliku sektori infotehnoloogia asjatundjatelt arutatakse mitmeid olulisi infoühiskonna arengut puudutavaid küsimusi erinevates töörühmades, samuti käsitletakse ICA liikmesriikide arenguraporteid.

Lisatud 25.11.2005

Tagasi lehele "Uudised"