Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Huvi “Eesti parim m-teenus 2012” konkursi vastu kasvab

Aprilli keskpaigas käivitunud konkurss, millega otsitakse tunnustust väärt Eesti era- ja riigisektori mobiiliteenuseid ning nende loojaid, kogub tuure – veebilehe kaudu www.m-konkurss.net on juba töid esitatud kõikidesse konkursi kategooriatesse. Tööde esitamise tähtajani on jäänud veel poolteist nädalat.

Eestis esmakordselt toimuva konkursi raames korraldati aprilli lõpus Tallinnas seminariüritus “Moodsate m-teenuste õhtu”, millest võttis osa üle poolesaja mobiilivaldkonna tarkvaraarendaja ja riigiasutuste IT-spetsialisti.

Seminari käigus tutvustati konkursi reegleid ja eesmärke, kuulati turvatehnoloogiafirma F-Secure’i mobiilsete platvormide viiruseuurija Jarno Niemelä esinemist ning Eestist rahvusvahelistele turgudele tõusnud mobiiliteenuste firma TaxiPal’i tegevjuhi Kristi Sisa ettekannet äri kasvatamise viisidest.

Lisaks arutati paneeldiskussioonis populaarseimate nutitelefonide – st Android-perekonna, Apple’i ja Microsoft’i uusimate Windows Phone –põhiste seadete omadusi ja erinevusi. Vestluses toodi välja argumente mobiilirakenduste tavatarbijate vaatenurkadest, samas anti ka soovitusi neile, kes on huvitatud m-konkursil osalemisest.

IT Kolledži ja TTÜ lektor ning Microsofti arendusplatvormide spetsialist Jaana Metsamaa soovitas teha rakendusi, mida tahaksid arendajad ise kasutada, kuid samas ka sihtida naisterahvast vanuses 35-55, kes on sotsiaalvõrgustikes üks aktiivsemaid kasutajaid. Tallinnas hiljuti Apple müügisalongi avanud Heiti Kender ütles aga konkreetsemalt: „Kui tahate rikkaks saada, siis tehke rakendusi iPhonedele ja iPadidele. Ja kui jääb raha üle, siis võib teistele platvormidele ka teha.”

Videod kõikidest „Moodsate m-teenuste õhtul“ toimunud esitlustest on nähtaval konkursi YouTube-kanalis.

Konkursil “Eesti parim m-teenus 2012” saavad osaleda kõik mobiilirakendused ja teenused, mida saab kasutada mobiiltelefoni või muu mobiilse seadmega. Osalema kutsutakse Eesti päritolu ettevõteid, organisatsioone ja üksikisikud, kelle arendatut lahendus on juba müügil või tasuta vabavara vormis saadaval. Samuti oodatakse osalema teenuse tellija poolt esitatud osalemistaotlused ning rahvusvahelised rakendused, millel on selgelt väljatoodud arenduslik või sisuline seos Eestiga. Tööde esitamise tähtajaks on 18. mai.

Kuni 18. maini kutsutakse ka m-teenuste kasutajaid andma tagasisidet olemasolevate lahenduste kohta ning pakkuma välja, millised neist võiksid konkursil osaleda. Seda saab teha veebiaadressil www.m-konkurss.net ning läbi Facebooki “Eesti parim m-teenus 2012”. Samades kanalites on ka lisainfot konkursil osalemise, töid hindava žürii ning juunis kuni viiele parimale lahendusele jagatavate auhindade kohta.

Konkurss „Eesti parim m-teenus“ toimub Riigi Infosüsteemi Ameti eestvedamisel, viiakse läbi Euroopa Liidu struktuurivahendite programmist "Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine" ja rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist.

Lisainfo:

Katri Ristal, konkursi žürii esinaine
Mobiil: 565 4654, Skype: katristal
E-mail: katri.ristal@demoestonia.com

Teema: Infoühiskonna teadlikkus, RIA

Lisatud 07.05.2012

Tagasi lehele "Uudised"