Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Hea e-teenuse kuu tõi kiitust ligi poolesajale e-lahendusele

Eesti arvutikasutajad kiitsid novembris hea e-teenuse kuu raames ühtekokku 47 erinevat e-lahendust. Kõiki kiitust teeninud e-lahendusi kutsutakse kandideerima ka Eesti parima e-teenuse konkursile, mille võitjad saadetakse e-Eesti au kaitsma maailma parimate e-lahenduste võistlusele World Summit Award (WSA) 2011.

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsi sõnul on tunnustamine vajalik ning näitas, et enam hinnatakse teenuseid, millest on inimestele praktilist kasu. „WSA konkursist osavõtt toob meie teenustele loodetavasti rahvusvahelist tunnustust ning kasulikke kontakte ka välismaalt, luues ekspordivõimalusi ja eeldusi välisinvesteeringute kaasamiseks,“ lisas Parts.

Hea e-teenuse kuu ajal teenisid veebilehe http://www.e-konkurss.net vahendusel internetikasutajatelt enim kiitust eestlaste loodud majandustarkvara ERPLY ja Maa-ameti kaardiserver. Mitmel korral kiideti riigiportaali eesti.ee, Swedbanki ja SEBi netipankasid, sooduspakkumiste keskkondi Cherry.ee ja Deal24, Mobiil ID-d, korteriühistutele mõeldud veebipõhist tarkvara korteriyhistu.net ning Pilet.ee ja Piletilevi piletiostukeskkondi.

E-riigi lahendustest tunnustati 18 minutiga uue firma loomise maailmarekordi püstitanud ettevõtjaportaali ja Tallinna veebikaarti ning e-meditsiini valdkonnast Ida-Tallinna Keskhaigla patsiendiportaali i-patsient, meditsiiniportaali arst.ee ja salenemisportaali Kaaluabi.

E-äri lahendustest märgiti ära e-poe tarkvara Pipfrog.com, e-arvete süsteemi eAktiva, muusika veebipoodi Muusika24, Eesti siseturismile suunatud broneerimiskeskkonda Hotelliveeb, müügikeskkonda Varad.ee, iseõppivat tööaja arvestussüsteemi Toggl, Tallinki, Estonian Airi, Saaremaa Laevakompanii ja Väinamere Liinide veebipõhiseid broneerimissüsteeme, äritarkvara Next, online konsultatsioonkeskkonda Tutoruno, küsitluskeskkonda At-Survey, elektroonseid trükiseid pakkuvat ePaberit, Piletimaailma müügikeskkonda, personaalse teenuspaketi kokkupanekut võimaldavat Starman Starti, Kummimehe rehvivahetuse broneerimissüsteemi, projekti- ja ressursihaldustarkvara Ganttic, Eesti Energia iseteenindust ning If Kindlustuse e-bürood.

Hariduse ja kultuuri vallas toodi esile Eesti e-Ülikooli keskkonda, raamatukogude e-kataloogi Ester ja rahvuslikku digiarhiivi Saaga, heategevuse valdkonnas hüljatud loomadele annetusi koguvat Veebiperemeest ning vaba aja veetmise osas Eesti mõttespordi portaali www.vint.ee, mereinfot koondavat Surfpaperit, ERRi suusaportaali ja Eesti Loto mängukeskkonda. Meediaväljaannetest märgiti positiivselt ära Postimehe online-väljaannet.

Hea e-teenuse kuu korraldati Euroopa Liidu struktuurifondide programmi "Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine" raames ning Euroopa Regionaalarengu Fondi rahastusel.

Teema: Infoühiskonna teadlikkus

Lisatud 10.02.2012

Tagasi lehele "Uudised"