Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Haigekassa e-teenused tööandjatele kolivad X-tee ettevõtteportaali

Esmaspäevast, 21. augustist on Eesti Haigekassa poolt tööandjatele pakutav ravikindlustuse määramise e-teenus kättesaadav X-tee teenusena. Haigekassa e-teeninduse klientide jaoks toimub üleminek automaatselt ühelt tehnoloogiliselt keskkonnalt teisele. Muudatus puudutab enam kui 18 500 erinevat ettevõtet ning avalik-õiguslikku asutust. Muudatuse eesmärk on võtta kasutusele varem riigi poolt välja töötatud standardsed ja turvalised IT lahendused.

Ravikindlustuse haldamise teenust saavad kasutada avalik-õiguslikud ning juriidilised isikud ja Äriregistris registreeritud FIEd aadressilt http://X-tee.riik.ee/eit/ või www.eesti.ee edasi liikudes rubriiki X-tee teenused ettevõtjatele. Teenuse kasutamisel abistab Haigekassa infotelefon 16363.

"Täna riigis olemasolevad ainulaadsed IT-lahendused tegid Haigekassa e-teeninduse ülemineku võimalikuks”, kommenteeris teenuse avamist Riigi Infosüsteemide Arenduskeskuse arendusosakonna juhataja Kalle Arula. „Tarbija jaoks on see mugav ning riigi jaoks mõistlik”, lisas ta. Haigekassa süsteemiarenduse juht Jelena Nužnaja tõdes: “Teenuste viimine X-teele võimaldab asutustel töötajate kindlustatuse infot automaatselt oma infosüsteemide kaudu edastada. Seni haigekassa süsteemid seda ei võimaldanud".

Kui üleminekuperioodil saab teenuseid kasutama hakata kas ID-kaarti või internetipankade sisselogimist kasutades, siis uuest aastast minnakse üle täielikult ID-kaardi põhisele autentimisele. Riigi Infosüsteemide Arenduskeskuse poolt hallatav infosüsteemide andmevahetuskiht X-tee ühendab turvaliselt Eesti riigi põhilisi andmebaase – tänaseks on X-teega liitunud 64 andmekogu ja 363 asutust.

Teema: Riigiportaal

Lisatud 16.08.2006

Tagasi lehele "Uudised"