Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Gümnaasiumi varemlõpetanud saavad riigieksamitele registreeruda Kodanikuportaalis

4.01.2006

Alates sellest aastast on võimalik nendel inimestel, kellel on juba omandatud keskharidus, kuid kes soovivad edasiõppimise eesmärgil sooritada riigieksameid, registreeruda eksamitele Kodanikuportaali www.eesti.ee vahendusel. Lisavõimalusena saavad teenuse kasutajad jälgida registreerumisavalduse staatust. 2006. aasta riigieksamitele saab end registreerida Kodanikuportaalis kuni 20. jaanuarini.

Gümnaasiumi varemlõpetanud saavad riigieksamitele registreeruda Kodanikuportaalis
Kodanikuportaali haldaja, Riigi Infosüsteemide Arenduskeskuse (RIA) haldusosakonna juhataja Riho Oksa sõnul on riigieksamitele digitaalne registreerumine hea näide, kus riik infotehnoloogiliste vahendite toel muudab kodanike elu lihtsamaks. 

Alates 2004. aastast on Kodanikuportaali kaudu võimalik riigieksamite sooritajatel tutvuda oma tulemustega. „Kuna tulemuste teavitamise teenus on olnud väga edukas ja leidnud suure kasutajaskonna, otsustasime laiendada teenuste hulka”, kommenteeris teenust Riikliku Eksami- ja Kvalifikatsioonikeskuse (REKK)  riigieksamite valdkonna peaspetsialist Sirje Jüriso. „Lähiajal lisandub teenuseid veelgi”, lisas Jüriso. 

Kui 2004. aastal kasutas tulemuste teavitamise teenust 30 494 isikut, siis 2005. aastal juba 10 000 inimese võrra rohkem – 42 729 inimest. E-posti teel tellis eelmisel aastal kiirteavitust 3311 isikut ning tulemusi edastati e-posti teel 9836 korda. Mobiiltelefonile teavituse tellinuid oli 9753 ning SMS vahendusel teavitati eksamitulemustest 27299 korda. Eksaminande oli 2005. aastal kokku 23274, kes sooritasid kokku 58903 eksamit. 70% 2005. aasta eksaminandidest vaatas oma riigieksamitulemusi Kodanikuportaalist. 

Kõikidel riigieksami sooritajatel, sõltumata sellest, kas on tegemist kooliõpilase või gümnaasiumi varemlõpetanuga, on võimalik kodanikuportaalist lisaks eksamitulemustele vaadata, millistele riigieksamitele ta on registreeritud ning kus ja millal eksamid toimuvad. Käesoleva aasta riigieksamite kohta ilmuvad vastavad andmed kodanikuportaali märtsis. Samuti on kodanikuportaalis üleval andmed isikule väljastatud riigieksamitunnistuse kohta.

Need, kes kasutavad Kodanikuportaali REKK-i teenuseid, saavad tellida kiirteavituse e-postile, kui riigieksamite infosüsteemis muutuvad temaga seotud andmed (muutub registreerimisavalduse staatus, väljastatakse eksamikoha teade, pannakse välja riigieksamitulemus või väljastatakse riigieksamitunnistus). Eksamitulemuste kiirteavitust saab tellida ka mobiiltelefonile saadetava lühisõnumina. Kodanikuportaali sisenemiseks kasutatakse ID-kaarti või internetipanga kaudu autentimist.

2006. a riigieksamitele registreerimise tähtaeg on 20. jaanuar. Need, kellel ei ole võimalik kasutada internetipõhist registreerimist, võivad esitada avalduse paberkandjal. Avalduse blanketi ning lisateavet riigieksamitele registreerimise kohta saate Riikliku Eksami- ja Kvalifikatsioonikeskuse kodulehelt www.ekk.edu.ee või kohapealt (Sakala 21, Tallinn, infotelefon 7350500)

Riigieksamite teavitamise ja registreerimise teenus kodanikuportaalis sai teoks Euroopa Liidu Struktuurifondide toetusel.
 

 


 
 

Teema: Riigiportaal

Lisatud 18.01.2006

Tagasi lehele "Uudised"