Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

E-riik 2018: Valmis 2016. aasta krüptograafiliste algoritmide elutsükli uuring

Riigi Infosüsteemi Amet kinnitab, et olulistes Eesti infosüsteemides kasutatavad krüptograafilised lahendused on endiselt turvalised.

Eelmisel aastal alanud muudatused Sertifitseerimiskeskuse AS pakutavates teenustes tagasid, et meie elektroonilise identiteedi vahendid on turvalised selgi aastal.

Riigi Infosüsteemi Ameti poolt tellitud ja Cybernetica teadlaste poolt koostatud uuring annab ülevaate aasta jooksul avalikustatud, krüptograafiat kasutavate rakenduste haavatavuste peamistest tüüpidest ning avastatud vigadest, RSA murdmise võimalustest ja hindadest, räsifunktsioonide turvalisuse olukorrast, pilvearvutuse võimalikkusest erinevate usaldusmudelite kontekstis, post-kvantkrüptograafiast, kuid ka igapäevaselt isikute tuvastamiseks ja autoriseerimiseks kasutatavate lahenduste turvalisusest.

Lisaks sisaldab uuring põhjalikku ülevaadet kvantarvutitest ning nende kasutamise võimalustest krüptograafia murdmiseks.

Esmakordselt avaldatakse uuringu ingliskeelsena, sest uuring on maailma mastaabis unikaalne ning varasemate versioonide vastu on olnud suur rahvusvaheline huvi. Samuti on oluline avada meie e-riiki mõjutavad ohud ja võimalused eesti keelt mitteoskavatele osapooltele, kel huvi meie digitaalse infrastruktuuri pruukimiseks, kuid kes peavad suutma hinnata Eesti lahenduste kasutamise tõttu lisanduvaid riske.

Cybernetica on teinud Krüptograafiliste algoritmide kasutusvaldkondade ja elutsükli uuringut RIA tellimusel neli korda. Eelnevaid uuringuid on võimalik lugeda siit: 2011 (.pdf, 477 KB), 2013 (.pdf, 1.06 MB) ja 2015 (.pdf, 616 KB).

9. juunil avaldatud neljandal versioonil on enam kui 10 autorit ja selles on 163 allikaviidet.

Uuring on inglise keeles ja seda saab lugeda siit: Cryptographic Algorithms Lifecycle Report (.pdf, 1.04 MB)

Konverentsi "E-riik 2018" korraldab Riigi Infosüsteemi Amet Euroopa Liidu struktuuritoetuse toetusskeemist "Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine".

Teema: Infoühiskonna teadlikkus, Küberturve, RIA

Lisatud 09.06.2016

Tagasi lehele "Uudised"