Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Eksamitulemuste SMSi saab juba tellida

Kodanikuportaali X-tee teenuste kaudu on juba neljandat aastat võimalik kõigil riigieksamite sooritajatel tutvuda oma riigieksami tulemustega ning juba praegu tellida ära eksamitulemuse teavitus e-kirja või SMSiga.

Tulemused jõuavad õppuriteni niipea kui eksamitöid parandada jõutakse ning tulemusi andmebaasi sisestada. Esimesed tulemused peaksid selguma 10. juuni paiku.

E-posti teel edastatakse eksamiainete nimi või nimed, mille staatus on muutunud. Muudatuse sisuga saab tutvuda juba X-tee portaali vahendusel. Mobiiliteavituse puhul sisaldab lühisõnum ka eksamitulemust ennast. Lisaks näidatakse SMSis eksami sooritaja isikukood ja eksami nimi.

Eksamitulemuste mobiilile tellimiseks tuleb X-tee päringute portaalis Riikliku Eksami- ja Kvalifikatsioonikeskuse teenuste all olevale eksamitulemuste teavitamise teenuste lehel sisestada oma mobiiltelefoni number ning tulemuste selgudes saadetakse sellele numbrile lühisõnum. Teenust saavad kasutada kõigi Eesti mobiilioperaatorite kliendid ning sõnumid on saajale tasuta.

Lisaks SMSi teel tulemuste tellimsele on X-tee päringute portaalis ka teisi Riikliku Eksami- ja Kvalifikatsioonikeskuse teenuseid. Näiteks sai riigieksamile registreeruda, vaadata riigieksamite andmeid.

Uue teenusena on igal eksaminandil võimalik eksamikoha teate alt vaadata, millistele riigieksamitele ta on registreeritud ning millal ja kus eksamid toimuvad. Samuti näidatakse, millisest koolist või asutusest saab ta kätte oma riigieksamitunnistuse. Vastavad andmed ilmuvad Kodanikuportaali hiljemalt märtsi lõpuks ning on üleval kuni 20. juunini.

X-tee päringute portaali saab siseneda ID-kaardiga või end netipanga kaudu tuvastades.

Teema: Riigiportaal

Lisatud 26.04.2007

Tagasi lehele "Uudised"