Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Eksamitulemused SMS-iga

Nagu eelnevatel aastatel, saavad eksamisooritajad ka tänavu tellida endale kiirteavitust riigieksamite tulemuste kohta SMS-i teel. SMS-teavitus on tellijale tasuta ning eelmisel aastal kasutas seda kiiret võimalust oma eksamitulemustest teadasaamiseks 63% eksamisooritajatest.

SMS-i saamiseks tuleb aktiveerida X-tee päringukeskkonna "Riigieksamite tulemuste SMS teavituse tellimine" alt vastav teenus ja sisestada mobiiltelefoni number, millele soovitakse teavet oma eksamitulemuste kohta. Lühisõnum saadetakse siis, kui eksamitulemus pannakse välja riigieksamite infosüsteemis. Sõnumiga edastatakse aine nimetus ja kogutud punktisumma. Iga eksami kohta edastatakse üks sõnum.

Riigiportaali päringute juurde pääseb otse aadressilt https://portaal.riik.ee/x/kodanik/ Sisenemiseks kasutatakse ID-kaarti, Mobiil-ID-d või internetipanga kaudu autentimist.

Statistikat: 2007. aastal tegid 24 586 eksaminandi kokku 56 118 eksamivalikut. SMS-teavituse tellis 15 538 eksaminandi ning kokku tehti 37 910 SMS teavitust. SMS-teavitust teeb eksamikeskus koostöös EMT ja Mobiga.

Teema: Riigiportaal

Lisatud 08.05.2008

Tagasi lehele "Uudised"