Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Eestis toimub rahvusvaheline e-ID konverents

7.06.2011

8. juunil algab Tallinnas kahepäevane rahvusvaheline Euroopa e-ID konverents, kuhu on oodata ca 200 esinejat ja külalist, sh Microsofti, Nokia ning IBMi esindajaid. Ürituse peateemaks on e-identiteet nii riiklikul kui ka rahvusvahelisel tasandil.

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi nõuniku Mait Heidelbergi sõnul pakuvad Eesti turvalist isikutuvastust võimaldavad e-teenused rahvusvahelistele IT-ekspertidele suurt huvi. „Eestil on ette näidata väga edukaid e-teenuseid ning lisaks on nende sedavõrd laialdane kasutamine mujal maailmas harukordne,“ ütles Heidelberg. Tallinnas toimuva konverentsi raames on Heidelbergi sõnul Eestil suurepärane võimalus kõiki oma infoühiskonna väljapaistvamaid projekte tutvustada parimatele ekspertidele üle Euroopa.

Konverents on suunatud Euroopa avaliku ja erasektori IT juhtidele, otsustajatele ning ekspertidele. Konverentsi avab Majandus- ja Kommunikatsiooniminister Juhan Parts ning väljapaistvamatest külalistest teevad üritusel ettekanded veel Euroopa Komisjoni, Saksamaa siseministeeriumi ning Taani teaduse, tehnoloogia ja innovatsiooniministeeriumi esindajad. Erasektori poolt on esindatud maailmakuulsad korporatsioonid nagu IBM, Microsoft, Nokia, Cybernetica, Trustalert ning CA Technologies.

Kahe päeva jooksul toimuvad lisaks kümnetele ettekannetele ka paneeldiskussioonid, ümarlauad ning töötoad.

Konverentsi rahastab ka EL sf programm "Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine" Euroopa Regionaalarengu Fondist.

Teema: Infoühiskonna teadlikkus

Lisatud 09.02.2012

Tagasi lehele "Uudised"