Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Eesti.ee kohta on tagasisidet andnud üle 2600 inimese

RIA teavituskampaania „Eesti.ee – Uks e-riiki“ ajal on riigiportaali kohta tagasisidet andnud 2689 inimest. Portaali arengus edaspidi kaasa rääkimise võimalust pakkuva Eesti.ee arendustiimiga on liitunud pea 200 portaali kasutajat.

Kui varem kasutati riigiportaalis kõige rohkem oma andmete kontrolli ja elukohateate esitamist, siis nüüd aktiveeritakse hoopis @eesti.ee lõpuga e-postiaadresse. Kampaania kahe esimese nädala jooksul hakkas enda @eesti.ee e-posti aadressi kasutama 10 319 inimest. Võrdluseks, vahetult enne teavituse algust aktiveeriti kahe nädala jooksul 4845 postiaadressi.

Eesti.ee valdkonnajuht Geroli Peedu sõnul selgub tagasisidest, et portaali kasutajad hindavad võimalust leida info ja e-teenused ühest kohast. „Inimesed leiavad, et portaalis on infot piisavalt või kohati isegi liiga palju, samas aga soovivad leida kõik e-teenused ühest kohast. Samuti arvavad kasutajad, et portaal võiks olla lihtsam“.

Eestlastest tagasiside andnud soovivad, et riigiportaal oleks kasutajasõbralikum. Venekeelsed kasutajad ootaksid riigiportaalilt rohkem venekeelset infot avalike teenuste ning seadusandluse kohta. Samuti panevad venekeelsed kasutajad ette  luua foorum, kus elanikel oleks võimalik otse suhelda nii ametnike kui Eesti poliitikutega. Lisaks sooviksid nad riigiportaali vahendusel saada tasuta juriidilist abi ning lugeda Eesti seaduste venekeelseid tõlkeid.

Et anda riigiportaali kohta tagasisidet, tuleb avada internetis lehekülg www.eesti.ee, klikata küsitluse lingile ja jätta oma arvamus. Soovi korral võib lisada oma e-posti aadressi edasiste arengute kohta tagasiside saamiseks.

Teema: Infoühiskonna teadlikkus, Riigiportaal

Lisatud 10.02.2012

Tagasi lehele "Uudised"