Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Eesti valib parimad e-teenused

Täna algab Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) ning Riigi Infosüsteemide Arenduskeskuse (RIA) konkurss Eesti parimate e-teenuste leidmiseks. Tegemist on ühtlasi rahvusvahelise e-lahenduste konkursi World Summit Award (WSA) 2011 Eesti eelvooruga.

„E-teenuste arendajatele pakub konkursil osalemine häid võimalusi saada rahvusvahelist tunnustust ning kasulikke kontakte ka välismaalt, mis on suureks abiks nii investeeringute kaasamisel kui ka oma teenustega välisturgudele pürgimisel,“ ütles majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts.

Konkursist on oodatud osa võtma kõik Eestis registreeritud e-teenuseid ning e-lahendusi arendavad ettevõtted, organisatsioonid ja üksikisikud. Parimad e-teenused valitakse välja e-õppe, e-kultuuri, e-teaduse, e-valitsuse, e-tervise, e-äri, e-meelelahutuse ja e-kaasamise kategooriates.

Eesti parimad e-teenused osalevad aprillikuus ülemaailmsel konkursil World Summit Award, kus valitakse välja ja tutvustatakse maailma parimaid e-valdkonna sisuteenuseid ja innovatiivseid info- ja kommunikatsioonitehnoloogia lahendusi.

Sarnased konkursid parimate e-lahenduste leidmiseks on Eestis toimunud ka 2005, 2007. ja 2009. aastal, kuid nime Parim Sisuteenus all. 2009. aastal esindas Eestit näiteks e-valitsuse ja institutsioonide kategoorias 18 minutiga uue firma loomise maailmarekordi püstitanud Ettevõtjaportaal koos piiriülese digiallkirjaga (https://ettevotjaportaal.rik.ee). 2007. aastal jõudis rahvusvahelisel konkursil e-äri kategoorias finalistide hulka sõidukite jälgimise teenus Navirec (http://ee.navirec.com), mis hoiab muuhulgas silma peal katamaraanil „Nordea“, mille pardal Jaan Tätte ja Marko Matvere hetkel ümber maailma purjetavad.

Konkursil Eesti parim e-teenus 2011 saab kandideerida kuni järgmise aasta 16. jaanuarini, võitjad valib žürii välja veebruaris. Konkursi tingimustega saab täpsemalt tutvuda aadressil www.e-konkurss.net.

Samuti nimetasid MKM ja RIA novembri hea e-teenuse kuuks, millega kutsutakse kõiki inimesi üles märkama ja tunnustama igapäevaelu lihtsustavaid e-lahendusi. Nutikatest ning mugavatest e-lahendustest saab märku anda veebilehel Kasutajate kiituse pälvinud e-lahendusi kutsutakse kandideerima ka Eesti parim e-teenus 2011 konkursile.

Parima e-teenuse konkurss korraldatakse Euroopa Liidu struktuurifondide programmi "Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine" raames ning Euroopa Regionaalarengu Fondi rahastusel.

Lisainfo:
Monika Saarmann
Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium
Riigi infosüsteemide osakond
Infoühiskonna talituse juhtivspetsialist
Telefon 6397647
E-post Monika.saarmann@mkm.ee

Katri Ristal
WSA Eesti esindaja
Telefon 565 4654
E-post katri.ristal@artun.ee

Teema: Infoühiskonna teadlikkus

Lisatud 10.02.2012

Tagasi lehele "Uudised"