Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Eesti parimaks pürgib 54 mobiilirakendust

Eesti parima mobiilirakenduse konkursile laekus 54 mobiilirakendust, nende seas finantsteenuste, suhtlemise, spordi ning jagamismajanduse rakendused. Mitmed rakendustest töötavad ka rahvusvahelistel turgudel.

Žürii esimehe Asko Seeba sõnul jäävad selleaastase konkursi puhul silma just mitmed finantsteenused. „Üles on seatud mobiilirakendusi, mis teevad võimalikuks juba olemasoleva teenuse kasutamise äpi kaudu, aga on ka selliseid, kus äpp ongi ise eraldiseisev teenus,“ märgib Seeba. Kuna enamik rakendustest on konkursile esitatud äriettevõtete poolt, kutsub Seeba üles edaspidi ka avalikku sektorit ja vabakonda aktiivsemalt enda loodud rakendusi konkursile esitama.

Žürii hindab rakendusi, mis on kvaliteetsed, mugavad, millest tõuseb majanduslikku kasu või mis aitavad parandada inimeste elukvaliteeti mõnel muul moel. Eraldi vaadatakse ka rakenduste turvalisust ning rahvusvahelist potentsiaali. 

Võitjad kuulutatakse välja 8. juunil toimuval konkursi finaalüritusel.

Konkursi žüriisse kuuluvad Asko Seeba (Mooncascade), Margus Uudam (Karma.vc), Anna Piperal (e-Estonia Showroom, WSA Mobile), Kristel Viidik (Testlio.com), Lauri Läheb (NutiKaitse 2017), Tajo Oja (Fraktal) ja Rain Rannu (Fortumo).

Konkursi "Eesti parim mobiilirakendus" pressiteade, 5. mai 2016

Teema: Infoühiskonna teadlikkus

Lisatud 05.05.2016

Tagasi lehele "Uudised"