Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Eesti parimaks e-teenuseks saab pürgida nädala lõpuni

10.01.2011

Vaid selle nädala lõpuni - kuni pühapäeva, 16. jaanuarini - saab kandideerida Eesti parima e-teenuse konkursil.

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ning Riigi Infosüsteemide Arenduskeskuse väljakuulutatud konkursist on oodatud osa võtma kõik Eesti ettevõtted, organisatsioonid ja üksikisikud, kes e-teenuseid ning e-lahendusi arendavad. Parimad valitakse välja e-õppe, e-kultuuri, e-teaduse, e-valitsuse, e-tervise, e-äri, e-meelelahutuse ja e-kaasamise kategooriates. Konkursile esitatud e-teenus või selle parandusversioon peab olema valminud hiljem kui 1. jaanuar 2009.

Praeguseks on konkursil võistlustulle astunud 14 uut kodumaist e-lahendust, kuid ühtki kandidaati Eesti parima tiitlile pole veel e-meelelahutuse kategoorias. Kutsume kõiki üles leidma aega, et täita sellele kirjale lisatud lühike osalemisvorm ning läkitada oma uus ja huvitav e-lahendus konkursile. Kõik osalejad saavad žüriisse kuuluvatelt ekspertidelt tagasisidet oma e-teenusele.

Eesti parim e-teenus 2011 võitjad valib auväärne žürii välja veebruaris. Valdkondade parimad saavad soliidse auhinna ning lisaks oma kodulehekülje tarbeks veebikleebise, mille järgi tunneb internetikasutaja ka tulevikus ära tiitlivõidu noppinud e-lahendused. Iga kategooria võitja läkitatakse e-Eesti au kaitsma maailma parimate e-lahenduste konkursile World Summit Award 2011. E-teenuste arendajatele pakub see rahvusvaheline konkurss häid võimalusi saada rahvusvahelist tunnustust ning kasulikke kontakte ka piiri tagant. Sõidukite jälgimisteenuse pakkuja Navirec tunnistas hiljuti, et finaalikoht 2007. aasta rahvusvahelisel konkursil aitas alustada eksporti kaheksasse riiki ning avab siiani välisturgudel nii mõnegi ukse.

Osalemiseks tutvuge konkursi reeglitega veebilehel www.e-konkurss.net, täitke seal toodud lühike osalemisvorm ning saatke see aadressile katri dot ristal at artun dot ee. Küsimuste korral võtke ühendust WSA Eesti esindaja Katri Ristaliga (katri dot ristal at artun dot ee, telefon 565 4654, skype katristal).

Inspiratsiooni saamiseks on kasulik tutvuda eelmiste aastate konkurssidele esitatud projektidega ning vaadata inspiratsiooniseminari ettekandeid, kus oma kogemusi jagasid varasematel konkurssidel edu saavutanud e-teenuste pakkujad ning e-turunduse ja investeerimisgurud.

Parima e-teenuse konkurss korraldatakse Euroopa Liidu struktuurifondide programmi "Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine" raames ning Euroopa Regionaalarengu Fondi rahastusel.

Teema: Infoühiskonna teadlikkus

Lisatud 09.02.2012

Tagasi lehele "Uudised"