Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Eesti parima tiitlile pürgib kaheksa uut e-teenust

Tänaseks kandideerib Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) ja RIA korraldatatud Eesti parima e-teenuse konkursil kaheksa uut kodumaist e-lahendust. Kandideerida on võimalik veel kuni 16. jaanuarini.

Oma kandidatuuri on e-äri kategoorias üles seadnud päevapakkumiste keskkond Cherry.ee, ettevõtetele mõeldud Telegrupi VoIP-lahendus IPCentrex, Ergo Kindlustuse e-reisikindlustus ning veebipõhine ressursiplaneerimise ja projektijuhtimise tarkvara Ganttic. E-valitsuse kategoorias astusid võistlustulle Maksu- ja Tolliameti elektrooniline lihtsustatud tuludeklaratsioon ning Spin TEKi loodud kohalike omavalitsuste lemmikloomaregister LLR. E-kultuuri ja pärandi valdkonnas pürgib parimaks e-teenuseks Spin TEKi üle-Eestiline kalmistumajanduse infosüsteem Haudi ning e-kaasamise vallas mitterahaline kauplemisplatvorm Arambla.

Konkursi žürii esimehe Margus Püüa sõnul pole veel kandidaate Eesti parima e-teenuse tiitlile e-tervise, e-õppe, e-meelelahutuse ja e-teaduse kategooriates. “Kindlasti on ka neis valdkondades viimastel aastatel välja töötatud uuenduslikke e-lahendusi,” lausus Püüa. “Kutsun kõiki arendajaid leidma aega, et täita lühike osalemisvorm ning läkitada oma uus ja huvitav e-lahendus sellele konkursile,“ lisas Püüa.

Kõik konkursil osalejad saavad žüriisse kuuluvatelt ekspertidelt tagasisidet oma e-teenusele. Iga kategooria võitja saadetakse e-Eesti au kaitsma maailma parimate e-lahenduste konkursile World Summit Award 2011.

Parima e-teenuse konkursist on oodatud osa võtma kõik Eestis e-teenuseid ning e-lahendusi arendavad ettevõtted, organisatsioonid ja üksikisikud. Parimad e-teenused valitakse välja e-õppe, e-kultuuri, e-teaduse, e-valitsuse, e-tervise, e-äri, e-meelelahutuse ja e-kaasamise kategooriates. Konkursile esitatud e-teenus või selle parandusversioon peab olema valminud hiljem kui 1. jaanuar 2009. Konkursi võitjad saavad esmakordselt oma kodulehekülje tarbeks veebikleebise, mille järgi tunneb internetikasutaja ka tulevikus ära tiitlivõidu noppinud e-lahendused.

Sõidukite jälgimisteenuse pakkuja Navirec tunnistas hiljuti, et finaalikoht 2007. aasta rahvusvahelisel konkursil aitas alustada eksporti kaheksasse riiki ning avab siiani välisturgudel nii mõnegi ukse.

Konkursil Eesti parim e-teenus 2011 saab kandideerida kuni järgmise aasta 16. jaanuarini, võitjad valib žürii välja veebruaris. Tingimustega saab täpsemalt tutvuda aadressil http://www.e-konkurss.net/.

Eesti parimad e-teenused osalevad aprillikuus ülemaailmsel konkursil World Summit Award (WSA) 2011, kus valitakse välja ja tutvustatakse maailma parimaid info- ja kommunikatsioonitehnoloogia lahendusi.

Parima e-teenuse konkurss korraldatakse Euroopa Liidu struktuurifondide programmi "Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine" raames ning Euroopa Regionaalarengu Fondi rahastusel.

Teema: Infoühiskonna teadlikkus

Lisatud 10.02.2012

Tagasi lehele "Uudised"