Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Konkursil „Eesti parim m-teenus 2012” osalemise tähtajani on jäänud 3 päeva

Eesti parimaid era- ja riigisektori mobiiliteenuseid ning nende loojaid otsivale konkursile saab töib esitada kuni reede südaööni. Tulemused kuulutatakse välja juuni keskpaigas, pärast eriala spetsialistidest kokku kutsutud žürii hindamistööd.

Veebilehe www.m-konkurss.net kaudu saavad konkursil “Eesti parim m-teenus 2012” osaleda mobiilirakendused ja teenused, mida on võimalik kasutada mobiiltelefoni või muu mobiilse seadmega. Osalema on kutsutud kõik Eesti päritolu ettevõted, organisatsioonid ja üksikisikud, kelle arendatut lahendus on müügil või tasuta vabavara vormis saadaval. Samuti võivad osalemistaotlusi esitada teenuste tellijad ning rahvusvahelised ettevõtted ja asutused, kelle rakendustel on selgelt väljatoodud arenduslik või sisuline seos Eestiga.

„Kui tahaksime Eestiga seostumisest paradigmade tasemel rääkida, siis iga riigi ja iga rahvuse asjad on pisut omanäolised,“ ütles konkursi žürii liige, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi riigi infosüsteemide osakonna nõunik Andrus Aaslaid . „Seetõttu konkursi geograafiline mõiste pole niivõrd seotud sellega, et kus rakenduse arendajad füüsiliselt programmikoodi on kirjutanud. Oluline on aga see, et rakendus oleks seotud meie kohaliku eluga ja et ta oleks mingil põhjusel kas Eesti majandusele kasulik või aitaks selle rakenduse kasutajal saada paremaks maailmakodanikuks või paremaks Eesti inimeseks,” lisas Aaslaid.

Konkursil on viis kategooriat: äri ja ettevõtlus, valitsemine ja kaasamine, kultuur ja haridus, meelelahutus ja meedia ning tervis ja keskkond. Lisainfot kategooriate, konkursil osalemise, töid hindava žürii ning kuni viiele parimale lahendusele jagatavate auhindade kohta võib lugeda konkursi veebilehelt www.m-konkurss.net.

Ka m-teenuste kasutajad saavad pärast tähtaja täitumist anda oma hinnagut konkursil osalevate tööde kohta. Rahvahääletust puudutav täpsem info viiakse järgmise nädala jooksul üles konkursi koduleheküljele ning Facebooki: www.facebook.com/Mkonkurss

Konkursiteemalised videod YouTube’is: http://www.youtube.com/user/Mkonkurss

Konkurss „Eesti parim m-teenus“ viiakse ellu Riigi Infosüsteemi Ameti eestvedamisel ning osana Euroopa Liidu struktuurifondide programmist "Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine", mida rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Lisainfo:

Katri Ristal, konkursi žürii esinaine
E-mail: katri.ristal@demoestonia.com

Teema: Infoühiskonna teadlikkus

Lisatud 16.05.2012

Tagasi lehele "Uudised"