Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Eesti otsib partnerit e-Residentsuse tutvustamiskampaaniaks USAs

Digitaalse isikutunnistuse foto

Riigi Infosüsteemi Amet kuulutab välja hanke e-Residentsuse projekti tutvustamiskampaania partneri leidmiseks Ameerika Ühendriikides.

Riigi Infosüsteemi Amet koostöös Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ning Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusega viivad läbi hanke, mille eesmärk on leida koostööpartner, kes Euroopa Liidu struktuuritoetuse toetusskeemist „Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine“ ja Euroopa Regionaalarengu Fondi rahastamisel korraldab Eesti e-Residentsuse projekti tutvustuskampaania Ameerika Ühendriikides.

Tegemist on pilootkampaaniaga, mille tulemusena soovib EAS tutvustada e-residentsust Ameerika Ühendriikide peavoolu meedia kanalitele ja ulatusliku levikuga Ameerika Ühendriikide tehnoloogia meedia kanalitele. Sõlmitava hankelepingu maksumus on kuni 160 000 eurot koos kõikide maksudega.

„Planeerime e-Residentsuse rahvusvahelist tutvustamiskampaaniat, et jõuda läbi USA tippmeedia potentsiaalsete e-Residentideni ja e-Residentsuse platvormi arendajateni ning teenusepakkujateni. Esimese kampaaniaga testime pilootkorras, kuidas kampaania töötab ning millist tulemust toob. Kui tulemused on edukad, kopeerime väljatöötatud mudelit teistel sihtturgudel üle maailma,“ ütles Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi side ja riigi infosüsteemide asekantsler Taavi Kotka.

Hetkel on kokku üle 2000 e-Residendi 83 maailma riigist ning taotluseid on menetluses üle 1500. Taotluseid on tulnud 101 riigist: Soomest (26 protsenti), Venemaalt (12), Ukrainast ja USAst (6), Saksamaalt, Lätist ja Ühendkuningriigist (4), millele järgnevad väikese vahega Holland ja Itaalia (3) ning India, Leedu ja Rootsi (2). Enam kui 18 000 potentsiaalset e-Residenti on tellinud programmi infokirja.

Eesti on esimene riik maailmas, mis pakub alates 2014. aasta detsembrist e-Residentsust. e-Residentsus annab välisriikides elavatele välismaalastele Eesti elanikega sarnased võimalused Eesti e-keskkonnas tegutsemiseks ja e-teenuste kasutamiseks. e-Residentidele väljastatakse digi-ID, mis annab välismaalasele võimaluse ajada asju digitaalselt ja asukohast sõltumata.

Nii on näiteks väljast poolt Euroopa Liitu pärit inimesel võimalik luua omale baaskeskus Euroopa Liidus asjaajamiseks – tal on võimalik asutada äriühing Eestis ning osaleda aktiivselt selle juhtimises, elades ise näiteks Ameerika Ühendriikides. Eesti e-Residendid võivad asutada interneti kaudu ettevõtte, teha e-panganduse tehinguid, saada ligipääsu rahvusvahelistele makseteenuste pakkujatele, esitada tuludeklaratsiooni elektrooniliselt, kaugjuhtida ettevõtet ning digitaalselt allkirjastada dokumente ja lepinguid.

e-Residendi digi-ID ei ole füüsiline isikut tõendav või reisidokument ja sellel ei ole fotot. e-Residentsus ei anna kodakondsust, maksuresidentsust, elamisluba ja Eestisse või Euroopa Liitu sisenemise luba. Rohkem infot e-Residentsuse kohta: http://e-resident.gov.ee.

Teema: Infoühiskonna teadlikkus, PKI

Lisatud 03.07.2015

Tagasi lehele "Uudised"