Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Eesti mahukaima digitaliseerimise projekti käigus jõuavad kõik pereaktid arvutisse

3.01.2006

3. jaanuaril alustas AS Andmevara Siseministeeriumi tellimusel arhiivsete pereaktide paberilt arvutisse viimist ehk digitaliseerimist, mis on oma ulatuselt suurim digitaliseerimise projekt Eestis.

Projekti läbiviimisel osaleb kahe aasta jooksul lisaks AS Andmevarale 15 maavalitsust, Tallinn, Tartu ja Narva linn ning Siseministeeriumi arhiiv. Kokku on projekti realiseerimisega seotud umbes sada inimest, kelle kaasabil digitaliseeritakse kokku 4,3 miljonit pereakti, millest enamus on sünni-, abielu-, lahutuse- ja surmaaktid.

Projekti tulemusena viiakse perearhiivides olevate andmete töötlemine täielikult infotehnoloogia keskkonda, mis võimaldab perekonnaseisuametnikel pakkuda kodanikele kiiremat teenust ja lihtsustab demograafide ja ajaloolaste tööd.

AS Andmevara on riigile kuuluv IT ettevõte, mille peamised tegevusvaldkonnad on riiklikke registrite majutus ja arendus ning infoteenused Rahvastikuregistrilt. Projekti läbiviimiseks on AS Andmvara loonud unikaalse suure jõudlusega tehnoloogilise keskkonna, mida annab kasutada erineva teabe digitaliseerimiseks.

Pereaktide digitaliseerimise projekti maksumus on seitse miljonit krooni ja see rahastatakse Euroopa Liidu struktuurifondide toetusel.

Teema: Struktuuritoetused

Lisatud 18.01.2006

Tagasi lehele "Uudised"