Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Eesti infotehnoloogiamaade pingereas 20. kohal

Esmaspäeval, 26. märtsil esitles Maailma Majandusfoorum (WEF) Genfis oma uut Globaalset Infotehnoloogiaraportit, mille kohaselt maailma juhtriik infotehnoloogia valdkonnas on nüüd Taani. Eesti on võrreldes eelmise aastaga tõusnud kolme koha võrra, olles nüüd 20. kohal. Kolmes eraldi kategoorias, sh online-teenuste kättesaadavuselt on Eesti aga 1. kohal.

Lisaks on raportis Eestile, kui edukale näidisriigile pühendatud eraldi peatükk. Ka esitlusel käsitleti umbes kolmandik ajast Eesti kaasust. Eestit märgiti ära kui riiki, millel on infotehnoloogia arendamiseks tegevuskava ja riigipoolne ühtne arusaamine ning visioon. Valitsusepoolse IT teenuste kasutamise osas oleme maailmas teisel kohal (1. on Singapur).

„Maailma Majandusfoorumi raport on ühelt poolt tunnustus Eesti e-riigile, samas toob ta ka nähtavaks valdkonnad, kus meil rohkem tööd tuleb teha,” ütles Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi nõunik Mait Heidelberg. „Kolmes mõõdetud kategoorias (online-teenuste kättesaadavus, infotehnoloogia kasutamine ja valitsuse efektiivsus ning info- ja kommunikatsioonitehnoloogiaga seonduv seadusandlus) saavutatud esikoht maailmas seab lati väga kõrgele ning arenevas maailmas sellist kohta hoida pole kindlasti kerge.” Heidelbergi sõnul viitavad meie nõrgemad kategooriad vajadusele panustada rohkem teadus- ja arendustegevusele. Tema kinnitusel peaks meie seniste näitajate osas punase laterna – ettevõtete asutamiseks kuluv aeg – tulemus juba järgmisel aastal koostatavas kokkuvõttes olema juba tunduvalt parem.

Genfis asuva ÜRO peakorteri ja teiste rahvusvaheliste organisatsioonide juures asuva Eesti alalise esinduse 3. sekretär Martin Lään märkis, et esitlusejärgselt toimunud vastuvõtul tunti huvi ka e-valimiste vastu.

Eestile järgnevad raportis sellised riigid nagu Iirimaa, Uus-Meremaa, Prantsusmaa ja Belgia.

Lisainformatsiooni leiab ka järgnevalt aadressilt: http://www.weforum.org/

Lisatud 02.04.2007

Tagasi lehele "Uudised"