Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Eesti ettevõtjad sihivad CeBITi messil maailma avalikku sektorit

15.–21. märtsini osalevad Eesti info- ja kommunikatsioonitehnoloogia sektori ettevõtjad ja avalik sektor Saksamaal Hannoveris pikkade traditsioonidega info- ja kommunikatsioonitehnoloogia messil CeBIT.

Ühisstendil tutvustavad oma tooteid ja teenuseid need Eesti ettevõtjad, kes näevad oma klientidena teiste riikide avaliku sektori esindajaid. "Stendi lipukiri "Made in Estonia" rõhutab IKT-sektori osatähtsust Eesti arengus ja ekspordivõimekuses," kommenteeris stendi kontseptsiooni Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse innovatsiooniprogrammide arenduskonsultant Aali Lilleorg.

Ettevõtjate kõrval on stendil esindatud Eesti avalik sektor, millele meie IKT-firmade poolt loodud innovaatilised lahendused on maailmas palju positiivset kõneainet pakkunud. Oma tooteid ja teenuseid tutvustavad sel aastal kaheksa ettevõtet: Cybernetica AS, Oskando OÜ, Developers Team OÜ, Makselahenduste OÜ, Koolitööde AS, ML Arvutid AS, AS Sertifitseerimiskeskus ning Smartlink. Avaliku sektori teenuseid tutvustab Riigi Infosüsteemide Arenduskeskus.

Iga päev toimuvad stendi osalevate firmade esitlused. Muu maailma ametnikele jagatakse infot ka riigi infosüsteemi raamiva seadusandluse ning paberivaba asjaajamise juurutamise kohta.

Eesti on messil esindatud juba viiendat aastat. Ühisstendi korraldamist toetavad Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus ja Riigi Infosüsteemide Arenduskeskus.

2007. aasta mess kannab üldmotot "Digitaalmaailma trendide looja". Hannoveri oodatakse nädala jooksul ligikaudu 6200 eksponenti, 9000 ajakirjanikku ning üle 400 000 külastaja. Eesti ühisstend asub avaliku sektori hallis (Hall 9), stend E68.

Teema: RIA

Lisatud 13.03.2007

Tagasi lehele "Uudised"