Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Eesti aitab arendada Ladina-Ameerika riikide küberturvalisust

Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) peadirektori asetäitja küberturvalisuse alal Toomas Vaks ja Ameerika Riikide Organisatsiooni (ARO) multidimensioonilise julgeoleku peasekretär suursaadik Adam Blackwell allkirjastasid Washingtonis organisatsioonide koostöökokkuleppe.

Fotol (vasakult): Eesti suursaadik Ameerika Ühendriikides Eerik Marmei, Toomas Vaks ja Adam Blackwell. Foto autor: Välisministeerium.Toomas Vaksa hinnangul annab lepe koostööks hea raamistiku ning lihtsustab edasise koostöö tehnilist korraldamist. "Pean oluliseks, et Eesti kübereksperdid saavad oma kogemusi jagada ning saavad teiste riikide kogemustest ka uusi teadmisi. Regioonis on palju väikeriike, kes kogevad paljuski Eestiga sarnaseid probleeme ning ka meil on neilt seega palju õppida. Riikides, kus küberturvalisust alles arendama hakatakse, on tihti kasutusele võetud täiesti uued tehnoloogiad, mille rakendamise kogemused on meile uudsed."

Adam Blackwell ütles, et Eesti on innovatiivsete küberlahenduste väljapakkuja ja praktiseerijana suur eeskuju nii küberjulgeolekut alles arendavatele riikidele kui ka Põhja-Ameerika riikidele. ARO eesmärk on sildade ehitamine parimate praktikate vahendamiseks regioonis ning Eesti on oma aastatepikkuse kogemusega hinnatud koostööpartner.

Leppe alusel pakub RIA oma teadmisi ja kogemusi Kesk- ja Lõuna-Ameerika riikide küberjulgeoleku edendamisel. Koostöö eesmärk on Eesti positiivse küberkuvandi kinnistamine Ameerika riikides ning küberturvalisust arendavate riikide toetamine.

Nõu antakse nii küberjulgeoleku strateegiliste dokumentide koostamisel, organisatsioonide ülesehitamisel kui ka küberturbe ekspertide tehnilisel ettevalmistamisel

RIA eksperdid on sel aastal osalenud kahel ARO koolitusmissioonil ning koostöökogemus on olnud mõlemale poolele positiivne.

ARO kübervaldkonna koolitus- ja konsultatsiooniprojektides osalevate RIA ekspertide kulud katab ARO.

Teema: Kohtumised, Küberturve

Lisatud 21.10.2014

Tagasi lehele "Uudised"