Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

.EE​ internetidomeene on võimalik kaitsta DNSSEC turvalaiendusega

Eesti Interneti SA pressiteade: Tänasest on avatud DNSSEC teenus .EE​ domeenidele, mis kaitseb pahatahtlike rünnete eest ja aitab maandada turvariske internetis. Domeenisüsteemi kaitsmine DNSSEC-iga on oluline samm turvalisema interneti poole Eestis.

DNSSEC (Domain Name System Security Extensions ehk domeeninimede süsteemi turvalaiendused) kaitseb internetikasutajaid ja domeeniomanikke, andes kindluse, et kasutajat pole tema teadmata soovitud kodulehe asemel ümber suunatud mõnele muule lehele. DNSSEC on eelkõige oluline e-poodidele, pankadele, isikuandmete töötlejatele ning teistele interneti vahendusel teenuseid pakkuvatele ja tundlikku infot haldavatele organisatsioonidele ning nende teenuste kasutajatele.

DNSSEC turvalaienduse kasutuselevõttu korraldab Eesti Interneti SA, kes on loonud vajaliku regulatsiooni ja taristu. Domeeniregistreerijatele vahendavad DNSSEC turvalaienduse teenust registripidajad ehk domeeni registreerimise teenuse pakkujad. Oma domeenil DNSSEC teenuse rakendamiseks vajalik informatsioon on leitav sihtasutuse kodulehelt www.internet.ee/dnssec.

Eesti Interneti SA ​teenuse eest lisatasusid ei rakenda.

Teema: Infoühiskonna teadlikkus

Lisatud 06.01.2014

Tagasi lehele "Uudised"