Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

EAS ja RIA viivad Eesti e-lahendused CeBiTile

EAS (Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus) ja RIA (Riigi Infosüsteemide Arenduskeskus) koondavad 4.–9. märtsini Hannoveris toimuval info- ja kommunikatsioonitehnoloogia messil CeBIT 2008 ühisstendile kaheksa Eesti IKT-ettevõtjat.

CeBITil kuuendat aastat Eesti ühisstendi märksõnaks on tänavu e-Estonia, mis rõhutab Eesti kui elektrooniliste lahenduste esindusriigi olemust. RIA direktori Epp Joabi sõnul vaadatakse praegu Eesti poole. „Eesti omapära on see, et meil on paljud lahendused üleriigilised. Oleme küll väiksed, aga see annab meile võimaluse kasutada uusi lahendusi maailmas esimeste seas,” sõnas Joab.

„E-lahendused on Eestile hea ekspordiartikkel ja suudavad kindlasti äratada ka huvi Eesti vastu laiemalt,” ütles EASi tegutsevate ettevõtete divisjoni direktor Allar Korjas.

Ühisstendi kujunduse idee sündis koostöös Eesti Kunstiakadeemia tootedisaini 3. kursuse üliõpilastega, stendi teostas Ekspodisaini AS.

Et ressursse säästvate lahenduste turg kasvab aastani 2010 igal aastal 66%, on 2008. aasta CeBITi keskseks teemaks Green IT. Messil on esindatud rohkem kui 5500 eksponenti 75 riigist.

Eelmisel aastal väisas CeBITit ligi 500 000 inimest. CeBIT messi pressiinfo ja pildimaterjal on kättesaadav http://www.cebit.de/pressservice.

Eesti ühisstendil osalevad ettevõtted:
Koolitööde AS osaleb ühisstendil juba teist aastat järjest. E-kooli vastu tunti möödunud aastal suurt huvi, sestap on oluline, et töö saavutatud kontaktidega tänavu jõudsalt edasi areneks. 
Tracking Center on kaubamärgi Navirec omanik, pakkudes ettevõtetele jälgida GPS'i abil sõidukeid. Tegu on väga uue lähenemisega valdkonnas küll mitte idee tasandil, aga innovatiivses teostuse ja kasutajale kuvamise poolest.
Partcom on firma, mis toodab tarkvara kitsale, kuid kiiresti kasvavale sektorile. Ettevõtte tegeleb kõnesalvestuse ja teeninduskvaliteedi jälgimise tarkvara tootmisega. 
eTraining OÜ missioonikson luua ettevõtetele uudseid koolituslahendusi, mis muudavad töötajate arengu pidevaks ning mõõdetavaks protsessiks.
Quretec peamine toode on andmebaaside tegemise tarkvara.
Mindworks Industries esitleb korporatiivsele turule suunatud e-koolitustarkvaraga Edutizer. Edutizerit kasutatakse Hansapangas, SEB Eesti Ühispangas, Parex pangas, Sampo pangas, Elionis, EMTs, Eesti Energias, Maksu- ja Tolliametis.
Developers Team on tarkvara- ja veebiarendusfirma, mis viib ellu keerukamaid eksperimentaalseid projekte, sh ärilahendusprojekte.
eGovernance Laboratory – ühendab Eesti e-riigi kogemust.

Lisainfo:
Katrin Pärgmäe
RIA kommunikatsioonijuht
katrin dot pargmae at ria dot ee, tel 663 0233, 5662 3823

Marion Raudsepp
EASi riiklike ühisstendide koordinaator
marion dot raudsepp at eas dot ee, tel 5691 9250

Teema: RIA

Lisatud 04.03.2008

Tagasi lehele "Uudised"