Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

eArvekeskus alustas DVK kaudu e-arvete edastamist

Aasta alguses alustas Eesti Posti eArvekeskus avalikule sektorile dokumendivahetuskeskuse (DVK) kaudu e-arvete edastamist.

Arvete jõudmine asutuseni

Arved jõuavad otse dokumendivahetuskeskusega liitunud asutuse dokumendihaldussüsteemi, elektroonilist ostuarvete kinnitamist võimaldavase süsteemi või majandustarkvarasse. Esialgu saadetakse arved asutuse dokumendihaldussüsteemi PDF-kujul. Sellele on lisatud arve info XML kujul vastavalt Eesti e-arvete standardile.

Kuidas saabunud e-arvet menetleda?

Saabunud e-arvete menetluseks on mitmeid võimalusi. Juhul, kui asutuses on täna praktika kinnitada arveid dokumendihaldussüsteemi kaudu, saab saabunud e-arve kohe dokumendihaldussüsteemi kaudu kinnitamisele saata. E-arve on XML kujul, mis tähendab, et paljud väljad täidetakse juba kasutaja eest.

eArvekeskus pakub asutustele elektroonilise ostuarvete kinnitamise lahendust, luues liidestusvalmiduse enamiku avalikus sektoris kasutavate majandustarkvaradega. See tähendab, et saabunud arve on võimalik pärast kulujuhtide poolt kinnitamist koos kulujaotuse infoga (kontod, osakonnad, projektid jms) otse majandustarkvarasse saata.

2010. aasta jooksul arendab RIA kõigile levinumatele dokumendihaldussüsteemidele oskuse e-arveid vastu võtta, menetleda ja raamatupidamisse saata.

Kui asutuses ei ole e-arvete valmidust, tuleb saabunud e-arvega kaasas olev PDF välja trükkida. Edasi saab teda kohelda kui paberkujul saabunud arvet.


Kes on e-arvete saatjad ning kuidas käib e-arvete saamine?

E-arvete saatjad saavad olla kõik eArvekeskusega liitunud ettevõtted ning FIE-d. eArvekeskuses on juriidilistel isikutel võimalik e-arvete saatmist alustada 5 minutiga. eArvekeskusel on loodud liidestusvalmidus enamlevinud majandustarkvaradega, mis võimaldab lühikese ajaga alustada otse majandustarkvarast e-arvete saatmist ning vastuvõtmist.

Dokumendivahetuskeskusega liitunud asutuste nimekiri

Eesti Posti eArvekeskus

Lisainfo:
Hannes Linno
Riigi Infosüsteemide Arenduskeskus
Valdkonnajuht

Teema: DVK

Lisatud 19.01.2010

Tagasi lehele "Uudised"