Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

E-valijakaardi on tellinud üle 3600 inimese

Alates 8. jaanuarist võttis siseministeerium koostöös Riigi Infosüsteemide Arenduskeskusega kasutusele elektroonilise valijakaardi. Esimese töönädala jooksul on Riigi Infosüsteemide Arenduskeskuse andmetel e-valijakaardi tellinud üle 3600 inimese ning teenuse kasutajaid lisandub pidevalt.

Elektroonilist valijakaarti Riigikogu valimisteks on kodanikel võimalik tellida kuni 31. jaanuarini Kodanikuportaalist https://www.eesti.ee. Teenuse kasutamiseks tuleb enda ametlik @eesti.ee e-posti aadress Kodanikuportaali keskkonnas suunata oma kasutatavale e-posti aadressile. Kodanikud, kellel on ametlik @eesti.ee aadress juba seadistatud, peavad Kodanikuportaalis andma kinnituse soovi kohta tellida elektrooniline valijakaart. Esimese viie päeva jooksul oli e-valijakaardi tellinud enam kui 3600 kodanikku. Uusi @eesti.ee e-posti aadressi seadistajaid on e-valijakaardi tellijate seas üle tuhande.

Tellides elektroonilise valijakaardi, loobub valija paberil koju saadetavast valijakaardist. E-valijakaart saadetakse valija ametlikule e-posti aadressile (@eesti.ee). Valijakaart annab valijale teavet selle kohta, kus ja millal saab valida.

Siseministeeriumi rahvastikutoimingute osakonna juhataja Enel Pungas selgitab, et e-valima elektroonilise valijakaardi tellimine ei kohusta. „See, kas hääletatakse elektrooniliselt või jaoskonda kohale minnes, on valija enda otsustada. Valijakaart annab inimestele nendest võimalustest teada,” ütles Enel Pungas. „Elektroonilise valijakaardi tellijatel piisab valimisjaoskonda hääletama minnes kaasa võtta vaid isikut tõendav dokument.” Enel Pungas juhib ka tähelepanu, et enne valimisi peaksid kõik inimesed Kodanikuportaalis üle vaatama oma elukoha andmed ja veenduma, et need ei ole muutunud ning vastaksid tegelikule elukohale. Juhul kui elukohaandmed Kodanikuportaalis ei vasta tegelikule elukohale, tuleb andmete muutmiseks esitada elukohajärgse kohaliku omavalitsusüksuse pädevale asutusele elukohateade.

Siseministeerium saadab hiljemalt 12. veebruariks 2007 valijale valijakaardi. Need valijad, kes loobuvad paberil valijakaardist, saavad elektroonilise valijakaardi ajavahemikus 5.-12. veebruarini 2007 ametlikule e-posti aadressile (@eesti.ee).

Teema: Riigiportaal

Lisatud 12.01.2007

Tagasi lehele "Uudised"