Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

E-Saaremaa valmis koostööks e-riigiga

6.02.2003

Riik toetab Saaremaal edenevat kohalike omavalitsuste vahelist infosüsteemide alast koostööd. Informatsiooni turvaline kättesaadavus registritest paraneb ja võimaldab paremat teenindust ja kokkuhoidu.

Teisipäeval toimus Saare maavalitsuses infosüsteemide alane nõupidamine, kus osalesid Saare Maavalitsuse ja maakonna kohalike omavalitsuste juhid ning infotehnoloogia juhid, samuti esindajad Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi riigi infosüsteemide osakonnast (RISO), Eesti Informaatikakeskusest (EIK) ja IBM-ist.

Saare maavanema Jüri Saare poolt avatud nõupidamisel tutvustati üle-Eestilisi projekte X-tee ja e-kodanik, samuti käsitleti võimalusi maakonna digitaalse dokumendihalduse sidumiseks nimetatud projektidega.

Nõupidamise eel paigaldati maavalitsuse ruumidesse X-tee kasutamiseks vajalik riistvara, mille abil saavad Saaremaa kohalikud omavalitsused ja maavalitsus kasutada X-tee teenuseid. Esimesi maakonnale avatud teenuseid esitleti edukalt nõupidamisel.

X-tee võimaldab sellega liitunutel saada registritest kiiresti turvalist ja tasuta informatsiooni ja seega paremini oma kohustusi täita ja elanikke teenindada.

Saaremaa kohalike omavalitsuste hästi koordineeritud infotehnoloogia alane koostöö ja ühistegevus on esmakordne taoline näide ja eeskujuks teistelegi maakondadele.

Järgmine taoline üritus on planeeritud Lääne-Viru maakonnas juba lähiajal.

Saaremaal toimunud ettevõtmise organiseerija oli Saaremaa infotehnoloogia nõukogu juht Hans Teiv ja ettekannetega esinesid võõrustajatele Uuno Vallner RISO-st, Andres Kollist ja Riho Oks Eesti Informaatikakeskusest ja Evely Heldring IBM-ist.

Teema: RIA

Lisatud 28.09.2005

Tagasi lehele "Uudised"