Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

E-residentsuse projekti teavitustegevust USAs korraldab Alfa-Omega Communications

RIA kuulutas koostöös Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ning Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusega suvel välja hanke, et leida partner e-residentsust tutvustava teavitustegevuse korraldamiseks Ameerika Ühendriikide peavoolumeedia kanalites ja ulatusliku levikuga tehnoloogiameedia kanalites.

Hankes osalemise taotluse esitas viis firmat, kellest kvalifitseerusid ja pakkumuse esitasid kolm. Lisaks hanke võitnud OÜ Alfa-Omega Communications'ile esitasid pakkumuse KPMS & Partnerid OÜ ning Zavod BBDO OÜ.

Kampaania toimub 2016. aasta kevadel. Tegemist on pilootkampaaniaga, mille tulemusena soovib EAS tutvustada e-residentsust USA peavoolumeedia kanalites ja ulatusliku levikuga tehnoloogiameedia kanalites.

Teavituskampaaniat rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond Euroopa Liidu struktuuritoetuse toetusskeemist „Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine“. Hankelepingu maksumus on 62 400 eurot koos käibemaksuga. Plaanitav kampaania on e-residentsuse esimene Eesti riigi elluviidav rahastatud teavitustegevus.

Hetkeseisuga on e-residentsust taotlenud kokku üle 7100 inimese ning taotlusi on tulnud 121 riigist: Soomest (21 protsenti), Venemaalt (9), USAst (6), Itaaliast ja Ukrainast (5,5), Saksamaalt (4), Lätist ja Ühendkuningriigist (3,5), millele järgnevad väikese vahega Holland ning India (3). Tänaseks kasutab 530 ettevõtjat oma ettevõtte administreerimisel e-Residentsust ja e-residendid on loonud üle 240 uue ettevõtte. Enam kui 22 700 potentsiaalset e-residenti on tellinud programmi infokirja.

Teema: Infoühiskonna teadlikkus

Lisatud 21.12.2015

Tagasi lehele "Uudised"