Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

E-õpe suurendab riigitöötajate küberteadlikkust

Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) võtab maikuus kasutusele CybExer küberhügieeni e-õppe platvormi, mille abil saavad Eesti riigiasutuste töötajad testida ja parandada oma teadlikkust ohtudest digitaalses ruumis.

“Suurim oht küberuumis on kasutajate käitumine. Inimene ekraani ees peab saama aru riskidest, mida hooletu tegutsemine endaga kaasa toob,” selgitas RIA peadirektor Taimar Peterkop. “Arvestades pidevalt intensiivistuvate küberrünnakute tausta, on Eesti riigiteenistujate küberhügieeni parandamine möödapääsmatu,” lisas Peterkop.

Eestis loodud ja rahvusvahelises kaitsesektoris tunnustuse pälvinud CybExer Küberhügieeni õppekeskkonnas on inimesed vastamisi reaalsest elust pärit olukordade ja tõestisündinud juhtumitega. Keskkond aitab lihtsate ja mänguliste testide abil parandada inimeste teadlikkust ohtudest, mis neid internetis varitsevad. 

Küberhügieeni õppekeskkonna looja on CybExer Technologies OÜ. Ettevõtte asutajad on Eesti Kaitsetööstuse Liitu kuuluvad ettevõtted BHC Laboratory ja ByteLife Solutions.

Teema: CERT, Küberturve

Lisatud 13.04.2017

Tagasi lehele "Uudised"