Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Digiallkirju saab anda rahvusvahelistele standarditele vastavas vormingus BDOC

Uuenenud ID-tarkvaraga saab lisaks traditsioonilisele DDOC-vormingule anda allkirju ka BDOC-vormingus. Tarkvara on võimalik .bdoc failide allkirjastamiseks kasutada ka Soome ID-kaardiga. Eile andsid Eesti ja Soome peaministrid BDOC-vormingus allkirja kahe riigi IKT-koostöömemorandumile (.bdoc, faili avamiseks laadi alla uuenenud ID-tarkvara).

Eesti ja Soome peaministrite digitaalsed allkirjad koostöömemorandumil

BDOC on vorming, mis põhineb uue põlvkonna krüptoalgoritmidel ja võimaldab rahvusvahelist digiallkirjastamist. Uues vormingus allkirjastatud failid on väiksemad, sest tegu on kokkupakitud formaadiga. BDOCi on parem edastada ka e-kirja teel, sest e-posti rakendused tunnevad formaadi hõlpsamini ära.

Järgmise paari aasta jooksul on plaan Eestis järk-järgult .bdocile  täielikult üle minna. See tähendab, et .ddoc failid jäävad endiselt loetavateks, aga allkirju antakse edaspidi ainult BDOC-vormingus.  RIA soovitab kasutajatel uut allkirjaformaati katsetada ning  asutustel ja ettevõtetel oma infosüsteemides 2014. aasta jooksul  järk-järgult .bdoc allkirjadele üle minna. Et üleminek oleks sujuv, on täna avalikustatud baastarkvaras endiselt vaikimisi eelistatud DDOC-vormingus allkirjad. Soome partneritega ühise dokumendi allkirjastamiseks tuleb allkirjavorminguks valida kindlasti BDOC.

Operatsioonisüsteemi Mac OS X kasutajate jaoks on uuenenud ID-tarkvara kättesaadav järgmisest nädalast, sest muutub tarkvara alla laadimise koht. DigiDoc3 klient ja ID-kaardi haldusvahend on edaspidi saadaval Apple'i rakenduste poes (App Store). Enne poe külastamist tuleb Mac OS X kasutajatel ID-kaardi haldusvahendis uuendusi kontrollida ning pakutud rakenduse abil eemaldada arvutist eelmine ID-tarkvara (versiooninumbriga 3.7.2 või vanem). App Store'ist saab seejärel  laadida alla DigiDoc3 ja uue ID-kaardi haldusvahendi.

Windowsi kasutajatele on tarkvara endiselt uuendatav veebilehel https://installer.id.ee või ID-kaardi haldusvahendi kaudu (nupust seaded > kontrolli uuendusi).

Teema: PKI

Lisatud 11.12.2013

Tagasi lehele "Uudised"