Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Chrome’i uue versiooniga võib digiallkirjastamine ebaõnnestuda

Google Chrome'i logoEile, 1. septembril uuendas Google veebilehitsejat Chrome. See võib mõnes e-teenuses tuua kaasa häired ID-kaardiga allkirjastamisel. Lahendus on kasutada mobiil-IDd või teist veebilehitsejat.

Nimelt muutis Google seda, kuidas brauser ID-kaardiga suhtleb. Chrome’i uue versiooniga 45 saab ID-kaardiga digiallkirja anda ainult nendes e-teenustes, mille omanik on teinud vajalikud muudatused. Selleks tuleb teenusepakkujal lisada serverisse uus allkirjastamismoodul, mis on olnud alates aprillist kättesaadav veebilehelt https://github.com/open-eid/hwcrypto.js. Kui teenusepakkuja ei ole veel jõudnud muudatust teha, siis tema e-teenuses Chrome’i uue versiooniga digiallkirja anda ei saa.

E-teenusesse ID-kaardiga sisenemist ehk PIN1-koodiga autentimist Chrome’i uus versioon ei mõjuta.

Kui uue Chrome’i kasutajal mõnes e-teenuses ID-kaardiga allkirjastamine enam ei õnnestu, saab ta kasutada mobiil-IDd või alternatiivset veebilehitsejat (näiteks Mozilla Firefoxi, Safarit või Internet Explorerit).

AS Sertifitseerimiskeskus on üle kontrollinud, et ID-kaardiga digiallkirjastamine toimib kõigis suuremates pankades. Nimekiri kontrollitud suurematest e-teenustest on veebilehel http://www.id.ee/?id=30010&read=37375.

Chrome’i seekordne uuendus tõi kaasa teisigi muudatusi. Näiteks on piiratud tehnoloogia Flash kasutust. See tähendab, et veebilehele minnes ei näidata kohe flash-tehnoloogias valmistatud sisu (nt reklaame). Kui kasutaja soovib seda sisu siiski näha, peab ta sellel klõpsama.

Korduma kippuvad küsimused Google Chrome'is ebaõnnestuva digiallkirjastamise kohta: http://id.ee/?id=36598

Lisainfo varasematest RIA blogi kirjutistest:

Täpsem info e-teenuse pakkujatele: http://id.ee/?id=30010&read=37309

Ingliskeelne info:

Teema: PKI

Lisatud 02.09.2015

Tagasi lehele "Uudised"