Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

CERT Eesti käivitamine tõhustab interneti turvalisust

 

Täna tutvustati Riigi Infosüsteemide Arenduskeskuses käivitunud CERT Eesti tegevust. CERT Eesti käsitleb Eesti arvutivõrkudes toimuvaid turvaintsidente, teostab ennetavaid tegevusi nende ärahoidmiseks ning tõstab kasutajate turvateadlikkust. Ühe esimese tööna käsitleti eelmistel nädalatel internetipankade koodide kopeerimise juhtumit.

CERT Eesti juhataja Hillar Aarelaid sõnul on CERT Eesti eesmärgiks abistada oma tegevuse kaudu Eesti interneti kasutajaid ennetavate meetmete rakendamisel vähendamaks turvaintsidentidest tekkida võivaid kahjusid ja abistada kasutajaid turvaintsidentidele reageerimisel.

Tuge osutatakse asutuste või interneti teenuse pakkuja süsteemiadministraatoritele, võrguadministraatoritele või klienditoele. Koostööd tehakse nii riigiasutuste kui erasektoriga. Lõppkasutajad peaksid turvaintsidentide korral pöörduma oma interneti teenuse pakkuja poole või siis oma organisatsiooni süsteemiadministraatorite poole, kes vajadusel teevad koostööd CERT Eestiga. CERT organisatsioonid tegutsevad ja teevad koostööd üle maailma. Eesti riigi tasemel täidab CERT ülesandeid Riigi Infosüsteemide Arenduskeskuse infoturbeintsidentide käsitlemise osakond.

Teema: CERT, Küberturve

Lisatud 09.05.2006

Tagasi lehele "Uudised"