Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

CERT Eesti hoiatab - Flashi mängijas on turvaviga! (Täiendatud 11.06.2008)

Teatavaks on saanud turvaviga veebimaailmas laialt levinud Adobe Flashi mängijas. Turvavea abil saavad pahalased paigaldada pahaaimamatute internetisurfajate arvutitesse viiruseid. Arvuti nakatamiseks piisab Inteneti-lehitsejaga mõne nakatunud veebilehe väisamisest.

Kindlalt on teada, et on turvaveaga on flashi mängija versioonid 9.0.124.0 ja 9.0.115.0. Turvaveaga on ka hetkel veebist allalaetav viimane versioon ning ei saa välistada, et vigased on ka need versioonid, mida teates nimetatud ei ole.

Turvaviga võimaldab spetsiaalse faili abil installeerida kasutaja arvutisse viimase teadmata klahvivajutuste püüdja või pahalaste kasutatava “tagaukse”. Flashi turvavea intensiivne kasutamine arvutite nakatamiseks on kõrgendanud tarkvaratootja Symantec Interneti turvalisust näitavat mõõdikut ühe pügala võrra – roheliselt kollasele – mis viitab probleemi tõsidusele.

Flashi mängija turvaveaga võitlemiseks on soovitav blokeerida Internetilehitsejas Flashi näitamine või eemaldada turvaveaga Flashi mängija arvutist seniks, kuni Adobe pole ilmutanud oma mängija parandust või uut versiooni mängijast.

Flashi mängija turvaviga kasutatakse viimasel ajal väga intensiivselt levinud andmebaasi turvavea abil. Selle abil lisatakse tavalisetele suure külastatavusega veebilehtedele peidetud viited pahavara sisaldavatele veebilehtedele, andmebaasi turvavea tõttu nakatunud veebilehtede arv ületab mõningatel hinnangutel poolt miljonit. Teadaolevalt on nakatunud veebilehtede hulgas ka mitmete riikide asutuste ametlikud veebilehed.

Flashi mängija näitab veebilehtedele lisatud interaktiivset või animeeritud sisu ning on Adobe omanduses olev tehnoloogia.

Täpsem info vea kohta
Info Symanteci Interneti turvalisuse mõõdiku kohta

11.06.2008 Täiendus

Symanteci andmeturbespetsialistid täpsustasid mai lõpus edastatud teavitust Adobe Flashi mängijast leitud kriitiliste vigade kohta - siiski on viimases (9.0.124.0) allalaetavas versioonis need vead, millele viidati, juba parandatud. Soovitame kõigil mängijatel uuendada Adobe Flash mängija viimasele versioonile.

Teema: CERT, Küberturve

Lisatud 28.05.2008

Tagasi lehele "Uudised"