Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

CERT-EE hoiatab: Facebooki kasutajaid meelitatakse pahavara paigaldama

Viimasel nädalal on Facebookis taas hoogustunud petukampaania, kus kasutajatele saadetakse Messengeris videolink võltslehele, mille kaudu paigaldatakse nende arvutisse pahatahtlik tarkvara. Näiliselt saab inimene oma Facebooki sõbralt lühikese lingi (nagu bit.ly) ning eelneva teksti <Sinu sõbra Video>.

Video suunab kasutaja edasi Google Docsi lingile, kus kuvatakse dünaamiliselt genereeritud video pisipilti (keskel on video käivitamist sümboliseeriv ikoon).

Ekraanipilt videost

Pisipildi kujutis on genereeritud lingi näilise saatja piltide põhjal ning sellele vajutamisel suunatakse inimene veelkord edasi. Seekord sõltub kuvatav leht kasutatavast operatsioonisüsteemist ja veebilehitsejast ning n-ö lõpplehel toimub ka kasutaja arvutisse pahavara paigaldamine.

Kampaania taga olevate ründajate eesmärk ei ole arvutite nakatamine pahavaraga, vaid reklaamvaraga, mille abil endale raha teenida. 

CERT-EE tuletab taaskord meelde, et tundmatutele linkidele ei tohi vajutada ning kõik pole kuld, mis seinal (ja postkastis) hiilgab.

Lisaks saab sel teemal pikemalt lugeda lingilt http://thehackernews.com/2017/08/facebook-virus-hacking.html.

Teema: CERT, Küberturve

Lisatud 25.08.2017

Tagasi lehele "Uudised"