Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Britid ja eestlased vahetavad küberkaitsekogemusi

Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) korraldab seminari, mille käigus vahetavad Eesti kübereksperdid Suurbritannia kolleegidega teadmisi küberturbest ja intsidentide lahendamisest.

Tartus Dorpati Konverentsikeskuses toimuval seminaril keskendutakse küberturvalisusega tegelevate meeskondade koostööle julgeoleku- ja korrakaitseasutustega.

Räägitakse ohtude hindamisest, ametkondade teabevahetuse korraldamisest ja õiguslikest küsimustest. Seda tehakse, tuginedes Eesti ja Suurbritannia viimase aja intsidentidele. Briti eksperdid korraldavad osalejatele ka mitmeid harjutusi.

Suurbritanniast osaleb õppusel 11 spetsialisti UK-CERTist ja politseiasutustest, kes igapäevatööna planeerivad ja tagavad küberturvalisust oma riigis. Eesti poolelt panustavad RIA, Siseministeerium, Politsei- ja Piirivalveamet, Kaitsepolitseiamet, Kaitseministeerium, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ning Kaitseliidu küberkaitseüksus.

RIA kriisireguleerimise valdkonna juhi Lauri Luhti hinnangul annab seminar ekspertidele hea koostöökogemuse igapäevatöö paremaks korraldamiseks.

"Eesti ja Suurbritannia ühised panused aitavad kaasa planeerimisele ja koostööle, mis on vajalik tõsiste piiriüleste küberintsidentide lahendamiseks," sõnas Luht.

Koolitusseminari korraldamist rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond Euroopa Liidu struktuurifondide programmist „Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine“, toetab ka Suurbritannia Suursaatkond.

Seminar algas eile ja lõpeb homme.

Teema: CERT, Infoühiskonna teadlikkus, Küberturve

Lisatud 26.11.2014

Tagasi lehele "Uudised"