Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Brasiilia huvitub Mobiil-IDst

Brasiilia delegatsiooni liikmed laua taga istumas

RIAt külastas täna delegatsioon Brasiiliast. Tutvuti Eesti e-riigi loogikaga, ID-kaardi rakendustega ning siinsete infosüsteemide koosvõimega.

Erilist huvi pakkus külalistele M-ID kui ülemaailmselt standardne lahendus, mida oleks tõenäoliselt võimalik juurutada ka Brasiilias. “Brasiilias on 195 miljonist inimesest enamikul mobiiltelefon, mis võiks olla hea vahend lihtsustamaks kodanike suhtlemist riigiga,” ütles Brasiilia kongressi rahanduskomisjoni spiiker Paulo Pimenta (pildil keskel).

Delegatsiooni kuulusid esindajad nii valitsusasutustest, eraettevõtetest kui ka kolmandast sektorist. Brasiilia on viimastel aastatel astunud jõulisi samme e-demokraatia edendamiseks, avatud on riigiportaal, pea 100% tuludeklaratsioonidest esitatakse internetis. Mais 2012 jõustus Brasiilias informatsioonile juurdepääsu seadus, mis annab kodanikele õiguse nõuda avalikult sektorilt informatsiooni näiteks riiklike kulude osas, kasutades selleks põhiliselt elektroonilisi kanaleid.

Artikkel Euroopa Komisjoni avaliku halduse koostööportaalis Joinup: "Brazil's Parliament studying reuse of Estonian e-government solutions"

Teema: Kohtumised, PKI, RIA

Lisatud 14.08.2012

Tagasi lehele "Uudised"