Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

7. juulil avalikustati ID-tarkvara versioon 3.12.4

Tegu on korralise reliisiga, mis sisaldab mitmeid täiendusi ja parendusi.

Peamised muudatused:

  • ID-tarkvaraga on nüüd võimalik kontrollida teiste EL liikmesriikide väljastatud sertifikaatidega allkirjastatud PDF-faile. Tegemist on ühe levinuima elektroonilise allkirja vorminguga Euroopas: 1. juulist peavad riigiasutused tunnustama teiste EL riikide e-allkirju.
  • Tehnilised parendused ja täpsustused sertifikaadiuuenduses. Üha rohkem inimesi on asunud ID-kaardi sertifikaate uuendama ja nendelt saadud tagasiside võimaldas protsessi parandada. Lisaks on parandatud sõnastusi sertifikaadiuuendamise infoakendes.
  • Isikunimede väljad muudeti pikemaks, sest teiste riikide kodanikel on kohati väga palju ja pikki eesnimesid. Muudatus puudutab eelkõige e-residente ja elamisloaga inimesi.
  • Nüüdsest saab luua tühja, nn nullkonteinerit, et allkirju sinna alles hiljem lisada (utiliit nimega DigiDoc-tool). Vajadus selle järele tekkis suuremates infosüsteemides, et paremini korraldada mitme allkirjaga tööprotsesse.
  • Parandati viga, kus sama arvuti küljes asuv GSM-modem takistas ID-kaardiga suhtlemist.

ID-tarkvara kõige uuema versiooni saab alla laadida aadressilt installer.id.ee. Mac OS X kasutajad leiavad kõige uuema DigiDoc3 kliendi ja ID-kaardi haldusvahendi App Store’ist.

Nädala jooksul jõuab automaatne tarkvarauuendus vanemate versioonide kasutajate arvutitesse. Soovitame kindlasti tarkvara uuendada.

Täielik nimekiri uuendatud lõppkasutaja komponentidest ja muudatustest

Teema: PKI

Lisatud 07.07.2016

Tagasi lehele "Uudised"